Шлюбний договір: "золоті гори" тепер можна закріпити юридично

Шлюбний договір: “золоті гори” тепер можна закріпити юридично

Якщо момент одруження – урочиста і щаслива подія в житті родини, то розлучення супроводжується слізьми, нервами і цілим рядом проблем, одна з яких – поділ майна.

У Америці чи Європі шлюбним договором нікого не здивуєш. Зате нам важко уявити, як можна однією рукою, наприклад, протягувати майбутній дружині коробочку з обручкою, а іншою – договір про розподіл майна після розлучення.

Наше суспільство ставиться до такого явища негативно, пов’язуючи з цим процесом недовіру і корисливість подружжя. Такі сумніви криються в українському менталітеті. Безумовно, проблема і в низькому рівні поінформованості громадян.

Насправді шлюбний договір здатен зміцнити почуття любові і поваги. Адже найчастіше проблемою, яка може занапастити шлюб, є майнові спори. А якщо подружжя визначили все заздалегідь – причин для сварки немає.

Шлюбний договір – це письмова угода чоловіка і жінки, що розділяє майно, обов’язки та права. Документ можна скласти перед реєстрацією або вже в наявній родині. У першому випадку він набере чинності з моменту створення сім’ї, у другому – після нотаріального посвідчення – зазначає очільник Львівської юстиції Тарас Грень.

У 2017 році в Україні одружилося понад дві тисячі молодят, які уклали між собою шлюбні контракти. Найбільше таких пар у містах-мільйонниках – Києві, Одесі та Дніпрі. Перед юридичним оформленням договору нотаріус обов’язково перевіряє паспорти пари, яка захотіла укласти контракт; наявність поданої до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяви про державну реєстрацію шлюбу або ж свідоцтво про шлюб; документи, що посвідчують право власності на майно.

Зі слів начальника Головного управління юстиції у Львівській області Тараса Греня, шлюбним договором можна регулювати майнові права подружжя. Тобто особисті відносини та питання виховання дітей не можуть бути передбачені в угоді. Натомість можна прописати, яким чином буде надаватися матеріальні цінності для утримання дітей після розлучення, так звані аліменти. Наприклад, у разі хвороби когось із подружжя в майбутньому.

Шлюбний контракт обов’язково укладають у письмовій формі й посвідчують нотаріально. Наголошуємо, що за взаємною згодою пара в будь-який момент може змінити договір або припинити його дію.

Також у судовому порядку вносити корективи в контракт один із подружжя може лише тоді, коли цього вимагають інтереси дітей, навіть якщо вони є повнолітніми, але непрацездатними.

Деякі умови, зазначені в документі, залишаться у силі навіть після розлучення. Наприклад, нюанси додаткового утримання дітей чи сплати аліментів.

 «Не слід сприймати шлюбний договір як перші думки про розлучення. Навпаки, це означає, що ви довіряєте своєму партнерові та захищаєте його інтереси в майбутньому. Адже мета шлюбної угоди – допомогти уберегти подружжя від майнових конфліктів, які можуть спровокувати розпад сім’ї», – пояснив Тарас Грень.

Нагадаємо, стало відомо, скільки грошей органи юстиції повернули дітям платників аліментів.

Марта Лазарчук, Syla.news

847 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up