Стало відомо, куди українці найчастіше їздять на заробітки

Стало відомо, куди українці найчастіше їздять на заробітки

Тенденції останніх років свідчать: найчастіше на роботу українці все ще їздять до Польщі. Трійку країн-лідерів замикають Чехія та Словаччина.

В агенції з питань працевлаштування за кордоном розповідають, наплив українських заробітчан до цих країн зумовлений близькістю цих країн до кордону з Україною, а ще – подібністю мов.

Велика кількість вакансій є в області сільського господарства, багато хто виїжджає на сезонні роботи зі збору врожаю. На другому місці – всі робочі спеціальності від різнороба до зварника. Також є певне зацікавлення нашими  IT-фахівцями.

«Наші співвітчизники зазвичай влаштовуються там на роботу на виробництво чи водіями. При цьому за місяць роботи можна отримати до 1000 євро», – розповідає консультант з працевлаштування Ольга.

Ольга каже, що такою роботою зазвичай цікавляться люди віком до 35 років.

Окрім того, в Польщі дуже лояльно ставиться до прийому українців та всіх охочих заробити. Керівництво країни регулярно змінює законодавство в бік підвищення заробітної плати – тобто на користь трудових мігрантів, іноземних громадян.

Практика показує, що для роботи в Чехії, наприклад, доволі складно тримати візу – оформлення та  розгляд документів в консульстві відбувається повільно. Тому частіше люди відмовляються від оформлення такої візи і вибирають прості шляхи.

“Молодша категорія населення – студенти – обирають сезонні роботи в Нідерландах, Швеції та Данії. Йдеться про збір ягід. Заробляти в цій галузі можна від 1500 тисяч євро і більше за місяць”.

Також скандинавські країни – Фінляндія, Нідерланди і Норвегія –  потребують робітників на кораблебудівельних заводах.

 «У цих країнах можна також говорити про роботу на фермах. Там українці, доглядаючи за тваринами, можуть заробляти  близько 2000 євро. Іноді працедавець надає навіть житло. Проте, щоб отримати таку роботу, потрібно бодай на базовому рівні володіти англійською мовою», – каже експерт.

І додає, що найвищий дохід у заробітчан в Великобританії. Сюди зазвичай намагаються виїхати фахівці у галузі IT, юристи, працівники сфери обслуговування.

Керівник навчального центру Progressio Тетяна Тома запевняє: аби вивчити нову мову на базовому рівні – достатньо трьох-чотирьох місяців наполегливого навчання. На середньому – близько восьми місяців. І для високого рівня володіння мовою необхідно близько року часу.

«До нас найчастіше звертаються студенти, які планують на виїжджати на сезонні роботи. А ще – значна кількість молодих спеціалістів IT. І з кожним роком все частіше до нас приходять ті, що планують виїжджати на довгий термін перебування за кордоном або на завжди. Проте ми щоразу нагадуємо, що роботу розміром у 1000 євро можна знайти і в Україні, володіючи іноземними мовами – англійською чи німецькою», – каже Тетяна Тома.

Вона пояснює: сьогодні в Україні функціонує значна кількість компаній з іноземними інвестиціями, де на всі керівні посади призначають виключно осіб, які вільно розмовляють іноземною.

449 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up