Передмістя Львова чекає на затвердження документів, що визначатимуть його розвиток

Передмістя Львова чекає на затвердження документів, що визначатимуть його розвиток

Брюховичі досі не мають генерального плану і плану зонування.

Про це у коментарі Syla.news розповіла громадська активістка з Брюхович Ярина Остапик:

«Близько півроку тому відбулось громадське обговорення генплану Брюхович. Громадськість містечка подавала пропозиції до нього, вони частково були враховані.

Скажу відверто, що він був не найкращим. Багато зелених зон рекреаційного і оздоровчого призначення – колишні табори відпочинку – віддані під забудову. Зрозуміло, що влада пішла на компроміс чи на догоду власникам цих земельних ділянок або власникам будівель, що розташовані на цих земельних ділянках.

По таких ділянках було найбільше питань. Інколи власники навіть не знали потенційних можливостей своїх ділянок. Зважаючи на велику кількість територій наданих під житлову забудову, обсяг соціальної інфраструктури явно не відповідає обсягу майбутнього житла. Так, у генплані не передбачено будівництва дитсадків, наша школа недобудована.»

Також Ярина Остапик звернула увагу на неправильно зазначену в проекті генплану кількість населення Брюхович. Вона також повідомила про наміри оскаржувати деякі деталі генплану якщо їх приймуть у невідповідності до чинного законодавства:

Читати також:  У Львові збудують готель біля Парку культури. Показали, як він виглядатиме

«Одне з озер має площу більше 3 гектарів. Якщо у нього не буде п’ятдесятиметрової прибережної захисної смуги, а буде двадцятип’ятиметрова, то я це оскаржуватиму. Такий розмір смуги можуть погодити, щоб забудувати її, і не користуватись нею.

До того ж довкола інших озер землі позначили як рекреаційна забудова, хоча тут повинні зробити землі водного фонду. Також у майбутньому генплані варто внести зміни, що відповідатимуть новим Державним будівельним нормам, що вступили у дію у вересні цього року. Це стосується обмеження по поверховості забудови у Брюховичах, що впливає на ландшафт селища.

“У попередньому проекті генплану врахували тільки найконтраверсійніші  умови. Чинний генеральний план дуже застарілий, не відповідає дійсності, він дуже змінений детальними планами окремих територій. Але загалом багато проблемних територій”.

Також Ярина Остапик додала, що селище не має плану зонування:

“План зонування – дуже складна річ. Його слід розробляти для невеличкого кварталу. Його обговорити складніше, ніж генеральний план селища. Мабуть у зв’язку з цим, його також досі не прийняли. Його виготовлення багато коштує, і він складний для затвердження. Затвердження вимагає погодження усіх інтересів, а зараз вони є дуже контраверсійними. Громада зацікавлена у збереженні зелених насаджень, озер, зацікавлена у розвитку транспортної інфраструктури. Натомість власники земельних ділянок, що викупили їх з комерційною метою, аби отримати прибуток, зацікавлені у будівництві тут багатоповерхового житла, котеджів, – щільної забудови.

Відповідно ці інтереси не збігаються, каже юрист. Невідповідність інтересів дуже ускладнює процес розробки плану зонування Брюхович.

“Є і винятки: це комерційна забудова призначена не для житла, а для відпочинку. Йдеться про будівництва у парку чи на березі озера. Але така територія не призначена для забудови, а інших цілей – охорона водних об’єктів, відпочинок громадян”.

Зазначимо, що брюховицький громадський активіст Володимир Беньо у Facebook-спільноті “Брюховичі Blog” наголосив, що виконавчий комітет Брюховицької селищної ради надає містобудівні умови і обмеження для майбутніх забудов без плану зонування селища, що суперечить чинному законодавству.

Читати також:  У Львові збудують готель біля Парку культури. Показали, як він виглядатиме

Додамо, що з 1 вересня в Україні вступив у дію документ, що оновив державні будівельні норми.

494 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up