Константинополь не припиняв спілкування з Московським патріархатом

Константинополь не припиняв спілкування з Московським патріархатом

Як стало відомо, Архієпископія-Екзархат, що знаходиться в юрисдикції Вселенського Патріархату, “перебуває в повному спілкуванні з усією Православною Церквою”.

Про це повідомляє сайт архієпископії.

“Сповіщаємо вас про те, що Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом і продовжує його поминати в порядку, встановленому в диптиху”, – йдеться у повідомленні.

Також екзархаті зазначили, що усі православні віряни можуть брати участь у літургійному житті та церковних таїнствах у їх парафіях і закликали молитися усіх за єдність церкви.

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський патріархат скасував анафему щодо патріарха УПЦ КП Філарета і визнав анексію Київської митрополії Москвою незаконною. Крім того, Вселенський патріархат підтвердив надання автокефалії українській церкві.

16 жовтня Російська православна церква заборонила своїм вірянам молитися у всіх наявних православних храмах Стамбула, в одному – в Антальї, у низці храмів у Греції, в тому числі на островах Кріт, Додеканес, Родос та у храмах Афона.

Раніше екзархи Вселенського патріархату під час перебування в Києві зустрічалися з Президентом України Петром Порошенком, аби обговорити питання Томосу про автокефалію для української церкви.

Сам же Вселенський патріарх Варфоломій повідомив усім помісним православним церквам про те, що Україна має право на автокефалію. Він додав, що Константинопольська церква не боїться погроз. Про це він заявив у неділю, 23 вересня, під час Божественної літургії в церкві св. Фоки в Стамбулі.

410 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up