Верховна рада прийняла Кодекс з процедур банкрутства

Верховна рада прийняла Кодекс з процедур банкрутства

Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом, щоб задовольнити вимоги кредиторів та відновити платоспроможність фізичної особи. Законопроект підтримали 237 народних депутатів.

Про це йдеться на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.

Зазначається, що метою документа є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні.

Крім того, метою документа є підвищення рівня виконання контрактів і судових рішень, врегулювання відносин з відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися у важкій фінансовій ситуації і потребують допомоги з боку держави.

Документом передбачається можливість визнавати банкрутами фізичних осіб. До прийняття закону в чинному законодавстві такої опції не було.

Справи про банкрутство фізичних осіб будуть розглядати господарські суди за участю арбітражного керівника.

Зазначається, що доступними будуть дві процедури – судова і досудова.

Зокрема, в суді можна буде домовитися про реструктуризацію або задовольнити вимоги кредитора. При цьому не підлягають реструктуризації та списанню борги за кредитами, взятих боржником на відпочинок, розваги, покупку предметів розкоші, а також борги, що з’явилися через участь в азартних іграх і парі.

“Завдяки прийняттю кодексу ми піднімемося на 10 позицій в рейтингу Doing Business”, – зазначив глава комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук.

Він додав, що до цього законопроекту до другого читання надійшло понад 1300 поправок, з яких близько 40% були відхилені.

За його словами, під час доопрацювання кодексу була змінена його структура: з тіла законопроекту випали цілі норми, наприклад, мирова угода, і всі правки, які пов’язані з мировою угодою, втратили свою актуальність.

Глава комітету зазначив, що був відхилений блок поправок про введення системи автоматизованого арешту рахунків, так як вона раніше не отримала підтримки в парламенті.

Кодекс буде введений в дію через шість місяців.

Syla.news

401 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up