Парламент ухвалив проект держбюджету на 2019 рік

Парламент ухвалив проект держбюджету на 2019 рік

Народні депутати затвердили постанову “Про висновки і пропозиції до законопроекту про держбюджет на 2019 рік” 240 голосами.

Про це повідомляє офіційний веб-портал Верховної Ради України.

Розгляд проекту держбюджету в другому читанні має завершитися до 20 листопада. В третьому – до 1 грудня. До цього ж часу він завершиться і в цілому.

“Парламент ухвалив Бюджетну резолюцію, а отже закон про Держбюджет-2019 ухвалений за основу в першому читанні. Попереду – робота над опрацюванням ухвалених бюджетних висновків та пропозицій та відповідна підготовка збалансованого бюджету до 2-го читання. Проект Держбюджету-2019 є фундаментом економічної стабільності та розбудови країни. Тому для нас головне, щоб він залишався збалансованим”, – зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з проектом, закладено зростання доходів у порівнянні з 2018 роком на 9% – до 1,008 трлн гривень.

У той же час витрати становитимуть 1,094 трлн гривень, що на 10% більше, ніж в 2018 році.

Проект грунтується на макроекономічному прогнозі з ростом реального ВВП на 3% при інфляції 7,4%.

Граничний рівень дефіциту держбюджету — 89,989 млрд гривень або 2,3% ВВП.

Мінімальна зарплата з першого січня 2019 року зросте на 12% – з 3723 гривень до 4173 гривень.

Розрахунки в проекті здійснені з використанням прогнозного курсу гривні на кінець року в розмірі 29,4 гривні за долар.

Повідомлялося, що Міністерство фінансів отримало від нардепів понад 2 тисячі пропозицій до проекту державного бюджету.

У вересні Кабінет міністрів затвердив та направив на розгляд Верховної Ради проект держбюджету.

Політолог Петро Олещук пояснив, що проект, у першу чергу, визначається нечуваним раніше рівнем виплат за попередніми боргами.

“Ніколи ці виплати не мали такого рівня, що пояснюється надбанням не одного попереднього уряду. Звісно, чим більше грошей йде на борги – тим менше лишається на все інше. Але, не зважаючи на це, бюджет цілком збалансований та, що головне, реалістичний. Найважливіший момент – кошти на реальну імплементацію медичної реформи та підтримання обороноздатності. Передбачені підвищення мінімальних соціальних виплат. Загалом, як для країни, що воює, та за умов колосального боргового зобов’язання бюджет виглядає прийнятним”, – розповів експерт. 

На засіданні уряду 14 вересня відбулася презентація проекту бюджету, під час якої прем’єр Володимир Гройсман озвучив основні показники головного фінансового документу країни на 2019 рік.

Нагадаємо, Рада внесла зміни до Кримінального кодексу за незаконний перетин кордону. 

Ірина Пилипишина, Syla.news

415 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up