НБУ: фінансові установи занижують дані про реальні відсотки за кредитами у 8-10 разів

НБУ: фінансові установи занижують дані про реальні відсотки за кредитами у 8-10 разів

У Національному банку України повідомили, що певні фінансові організації занижують розмір реальних відсотків за кредитами та різноманітних комісій у 8-10 разів, рекламуючи свої кредитні продукти та укладаючи угоди з українцями.

Про це повідомляє “Громадське”.

«Це навіть не економічна, а соціальна проблема, бо така недостовірна інформація може поставити людину в умови, коли вона просто буде нездатна виплачувати кредит — адже розраховувала на виплати у 8-10 разів менші — саме на стільки часто реальні відсотки перевищують задекларовані», — повідомила експертка Національного банку Ольга Лобайчук.

За її словами, неправдиві дані про кредитний продукт породжують недовіру суспільства до фінансової системи загалом, що впливає на обсяги кредитування в економіці.

В той же час, у Нацбанку немає механізму покарати фінустанови, що вказують неправдиві відсоткові ставки.

«Щоквартально НБУ отримує майже 10 тисяч скарг від громадян, проте, нажаль, немає інструментів для покарання порушників», — повідомили у НБУ.

Там зазначають, що наразі у парламенті зареєстровано законопроект, який може надати регулятору механізм покарання недоброчесних кредиторів.

Нагадаємо, що за даними Нацбанку, середня ставка за банківськими кредитами для населення у вересні зросла до 32,1% річних, в той час, як за гривневими депозитами українці всередньому можуть отримати 10,6% на рік.

На зростання відсотків за кредитами суттєво вплинуло рішення регулятора підвищити облікову ставку до 18% річних.

Нагадаємо, Національний банк України стверджує, що девальвація гривні останнім часом не суттєво вплине на показники інфляції цього та наступного року.

Syla.news

433 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up