Україна та НАТО: що обговорювали Клімкін та Столтенберг

Україна та НАТО: що обговорювали Клімкін та Столтенберг

15 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся у штаб-квартирі НАТО з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом, щоб обговорити питання практичної взаємодії на Чорному і Азовському морях, посилення безпеки сховищ боєприпасів, ефективнішої діяльності трастових фондів та проектів.

 

Про це повідомляє Новое время.

Зустріч міністрів закордонних справ країн Євросоюзу і держав програми Східне партнерство – Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України відбулася у Люксембурзі.

“Про конкретні дії в цьому напрямку ще рано говорити. Проте сам факт консультацій між Україною та НАТО –  важливий”, – сказав віце-президент Атлантичної ради України та заступник голови Громадської ліги Україна-НАТО Олег Кокошинський.

За його словами, сторони звіряють свої позиції, що важливо для подальшого прийняття спільних рішення.

Важливою є позиція Туреччини, оскільки вона добре знає ключових гравців в чорноморській ситуації і має контекст порозуміння з Росією. Хоча до азовського напрямку вона не має особливого стосунку, додав Олег Кокошинський.

Одна з ідей зустрічі міністрів – створення можливості Європейському Союзу та його східним партнерам відновити політичний діалог. Проте конфлікт між Будапештом і Києвом поки досі не вирішено. Про це заявили міністри МЗС Угорщини Петер Сіярто і України Павло Клімкін.

Важливою є позиція Туреччини у чорноморській ситуації

Зокрема, Сіярто зазначив, що Угорщина продовжить блокувати комісію Україна-НАТО на рівні міністрів.

“Україна не досягла жодного прогресу щодо закону про освіту та не впровадила рекомендації Венеціанської комісії”, – заявив Сіярто.

Він також висловив невдоволення петицією щодо врегулювання статусу громадян України з подвійним громадянством країн ЄС, а також внесенням низки громадян Угорщини, зокрема, і його самого до бази сайта Миротворець.

Клімкін сказав, що їм вдалось домовитися про проведення консультацій щодо зміни назви посади угорського уповноваженого по Закарпаттю.

Сьогодні міністри закордонних справ ЄС затвердили режим запровадження санкцій за розробку та застосування хімічної зброї.

Високий представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що таке рішення відкриває шлях для накладення санкцій за атаку у Солсбері як індивідуально, так і у відношенні організацій.

Syla.news

 

 

383 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up