Угорщина продовжить блокування комісії Україна-НАТО

Угорщина продовжить блокування комісії Україна-НАТО

Зустріч Клімкіна з Сіярто: “огидна петиція” та угорський уповноважений. Угорщина продовжить блокування Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів. Водночас Клімкін та Сіярто домовилися щодо таких конфліктних питань, як угорський уповноважений та петиція щодо депортації угорців.

Про це пише Deutsche Welle.

У конфлікті між Будапештом і Києвом певного прогресу вдалося досягнути міністрам закордоннних справ України та Угорщини Павлу Клімкіну та Петеру Сіярто. Свою зустріч вони провели у понеділок, 15 жовтня, на полях засідання глав МЗС країн ЄС у Люксембургу. Водночас обвидва урядовці зазначили, що поки конфлікт не вирішено. Зокрема, Сіярто підтвердив, що Угорщина і далі блокуватиме засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів.

Говорячи щодо закону про освіту, Сіярто зазначив: “Коли йдеться про дії, на жаль, ми поки не побачили жодного прогресу”. На його думку, Україна поки не впровадила рекомендації Венеціанської комісії. Як відомо, на розгляді Верховної Ради перебуває законопроект про подовження перехідного положення до 2023 року. Крім того, Україна прописала рекомендації Венеціанської комісії в річній програму співпраці з НАТО, повідомляє видання.

“З деяких питань є прогрес”, – зазначив Клімкін. А саме, за його словами, вдалося вирішити проблему з назвою посади уповноваженого щодо Закарпаття. “Повністю домовилися, що назва буде іншою”, – зазначив українських міністр та додав, що результат можна буде побачити за кілька днів.

Зі свого боку, Сіярто побачив можливість для прогресу щодо петиції, зареєстрованої на сайті Верховної Ради України, про депортацію до Угорщини громадян України, які мають і угорське громадянство. За його словами, Клімкін йому пообіцяв звернутися до парламенту, аби той зняв петицію з розгляду через суд.

“Я справді тримаю кулаки за Павла (Клімкіна. – Ред.), що він зможе досягти прогресу щодо цієї огидної петиції”, – зазначив Сіярто.

Український міністр наголосив, що “ця петиція суперечить українському законодавству”. За його словами, що з цим робити – справа Верховної Ради.

Як відомо, раніше Україна та Угорщина повідомляли про проведення дипломатичних консультацій у зв’язку з незаконною видачею угорських паспортів мешканцям Закарпаття.Також сторони досягли домовленності щодо зміни назви посади «уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області».

Також раніше колишній міністр фінансів Угорщини Лайош Бокрош підтримав Україну та розкритикував дії угорського міністерства закордонних справ. Політик мав на увазі заяви угорського МЗС, що в Україні триває кампанія ненависті проти угорців і що це не відповідає дійсності. Він пише, що державну кампанію ненависті проти угорців веде Будапешт.

Угорський міністр Петер Сіятро вважає, що українські політики нібито хочуть змінити етнічний склад Берегового на Закарпатті і що українська політика «сягнула жахливого дна» у вирішенні конфлікту щодо отримання другого громадянства українцями Закарпаття.

361 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up