Львівські освітяни вимагають поліпшення умов праці

Львівські освітяни вимагають поліпшення умов праці

Представники профспілкових організацій Львівської області, вчителі шкіл, викладачі та студенти вирушили до Києва, аби підтримати Всеукраїнську акцію протесту. Серед основних вимог освітян – підвищення зарплати. 

“В акціях протесту, які заплановані на 17 жовтня у Києві, візьмуть учать не лише представники Львівського університету, але й освітяни з інших навчальних закладів Львова. Ми з колегами виїжджаємо сьогодні ввечері. Це другий етап протестних акцій. Перший відбувався на місцях. 9 жовтня освітяни Львівщини вже висловили свої вимоги на мітингу біля пам’ятника Івану Франку, – розповів Володимир Качмар.

Освітяни вимагають встановити мінімальний рівень зарплати 7751 гривень, передбачити у Держбюджеті 2019 на освіту 7% ВВП, збільшити видатки на академічну стипендію студентам та зберегти усі надбавки, премії та доплати.

Крім того, освітяни виступають за захист прав на працю вчителів пенсійного віку, фінансування державних вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації не з місцевого, а з державного бюджету та не допускати підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житло-комунальні послуги.

Освітяни Львівщини дали Кабінету міністрів час до 17 жовтня. Далі – підуть на Київ.

Повідомляється, що до акцій протесту приєднаються і студенти львівських вишів.

Серед їхніх вимог – підвищення стипендій та збільшення кількості стипендіатів.

За словами студентського мера Львова Олександра Николяка, частина студентів, зокрема представники Студентського уряду, вирушили до столиці ще напередодні акцій протесту.

“Нас цікавлять вимоги щодо стипендій та збільшення стипендіатів. Маємо сумнів, що їх виконають, але будемо сподіватись, що у бюджеті на наступний рік закладуть на це відповідні кошти”, – розповів Олександр Николяк.

Syla.news

457 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up