У бурштині знайшли равлика, якому близько 99 мільйонів років

У М’янмі в бурштині знайшли останки равлика з добре збереженими м’якими тканинами. Вчені віднесли його до сімейства ціклофорід, а радіоізотопний аналіз вказав на те, що йому близько 99 мільйонів років.

Довжина тіла знайденого равлика — близько шести міліметрів, а розмір раковини — трохи менш ніж п’ять, що, за словами вчених, вказує на те, що особина дуже молода. Через вік вид равлика визначити складно, але аналіз оперкулума вказує на те, що черевоногих можна віднести до сімейства ціклофорід, сучасні представники якої поширені в регіоні.

Трохи витягнута форма тіла знайденого равлика, на думку вчених, вказує на те, що, потрапивши в бурштин, він намагався втекти. Той факт, що на момент консервації тварина була живою, може пояснити також те, чому м’які тканини збереглися.

Равлика віднесли до пізньої крейдової епохи, оскільки радіоізотопний аналіз показав, що йому близько 99 мільйонів років. В тому ж шматку бурштину також виявили ще одного равлика, але його рештки збереглися погано.

В шахтах з видобутку бурштину в М’янмі вчені вже знаходили залишки членистоногих і рослин. Утім древніх представників черевоногих  виявити дуже складно, оскільки м’які тканини тіла зберігаються погано, тому зазвичай знаходять лише раковини.

Нагадаємо, команда фізиків з Квінслендського університету та Інституту імені Луї Нееля продемонструвала: наскільки можна судити в рамках квантової фізики, і курка, і яйце могли з’явитися одночасно – першими.

Syla.news

325 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up