Ні шахрайству! Верховна Рада розглядає законопроект щодо посилення контролю під час голосування

Ні шахрайству! Верховна Рада розглядає законопроект щодо посилення контролю під час голосування

Порушення виборчого законодавства впливає як на результати виборів, так і на моральні настрої суспільства. Громадянська мережа”ОПОРА” розробила новий законопроект, що дозволить боротись з підкупом і тиском на виборців та маніпуляцією з бюлетенями.      

За статистикою 68% українців незадоволенні чесністю виборів, 73% – думають, що правоохоронні органи працюють неефективно, тому не вважають за потрібне повідомляти про порушення і лише 19% повідомляють про шахрайство.

Відомо, що у 2014 році було зафіксовано 291 порушення кримінального провадження, натомість до відповідальності притягнули лише 14 осіб.

Фактично до відповідальності були притягнуті лише члени виборчої комісії та виборці, при цьому всі затримані не отримали призначених покарань і були звільнені з випробувальним терміном.

“Ми почали аналізувати причину цього і побачили, що у всіх справах, які доводяться до обвинувального акту, обвинувачені самі визнали свою провину і уклали угоду зі слідством. Ми поцікавились чому так і шукали причини. Звичайно, однією з причин є недоліки у діяльності правоохоронних органів, особливо, якщо справа стосується підкупу виборців. Адже правоохоронці на первинному етапі повідомлення про порушення неналежним чином збирають докази, і потім цю справу стає неможливо довести до кінця”, – пояснює експерт з Громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Коцюруба.  

Прийняття закону №8274 передбачає:

  1. Створення умов для збору доказів та презентації злочинів.
  2. Стимулювання громадян співпрацювати з правоохоронцями.
  3. Посилення можливостей протидії підкупу виборців та фальсифікація голосування.
  4. Пріоритетність розслідування злочинів із найбільшим впливом на результати голосування.
  5. Посилення гарантій чесності та конкурентності виборів
  6. Забезпечення невідворотності покарання за злочини на виборах.
  7. Практичне виконання міжнародних стандартів виборчого процесу.

Відповідно до законопроекту, особи, що порушують порядок проведення виборів, нестимуть кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, народні депутати у відставці  розповіли про свої хвилювання через ситуацію, яка складається напередодні президентських виборів-2019. Вони стверджують, що найбільше Україні варто боятись впливу Кремля.

Наталія Козак, Syla.news

 

477 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up