Дослідники виявили нову російську систему зв'язку на Донбасі

Дослідники виявили нову російську систему зв’язку на Донбасі

На Донбасі виявили нові докази присутності там нещодавно розробленої російської військової техніки. Мова про російську систему зв’язку Ауріга-1,2В, яка стоїть на озброєнні армії РФ з 2014 року. 

Про це повідомляє Українська правда.

Зазначається, що дослідники лабораторії DFRLab виявили дві фотографії, на яких видно нещодавно створений модуль супутникового зв’язку на території Донбасу,  яка не контролюється урядом України.

9 червня 2018 року користувач “ВКонтакте” Артем Донецьк розмістив альбом з кількома фотографіями різного часу, на яких зображена його діяльність в якості бойовика  контрольованих Росією збройних формувань в Донецькій області.

Дослідники виявили нову російську систему зв'язку на Донбасі

На двох фотографіях бойовик позує поруч з іншим найманцем на тлі зеленої супутникової антени. Ця радіолокаційна тарілка зовні виглядає так само як і супутникова антена російської системи зв’язку Ауріга-1,2В, яка стоїть на озброєнні армії РФ з 2014 року.

 

У лабораторії порівняли зображення супутникової антени на фото із зображеннями задньої сторони системи Ауріга-1,2В на фрегаті класу Адмірал Григорович “Адмірал Ессен” Чорноморського флоту Росії.

Дослідники виявили нову російську систему зв'язку на Донбасі

Ця система ніколи не експортувалася в Україну і не використовувалася її збройними силами.

Іншими словами, вона могла з’явитися на сході України тільки з Росії.

Нагадаємо, у 2016 році ця система була виявлена ​​на службі у російських військових в Сирії.

Одна з перших демонстрацій Ауріга-1,2В відбулася в 2015 на виставці Міністерства оборони Росії “День інновацій” в далекосхідному портовому місті Владивостоці. Система демонструвалася з табличкою, на якій перераховані її специфікації і вказаний 2014 рік як дата випуску.

Об’єднавши зображення будівель та інших орієнтирів на задньому плані фотографій, дослідники визначили, що на них зображено П-образну будівлю, що використовується 11-тим мотострілковим полком бойовиків “Восток”, яка знаходиться в Макіївці.

Очевидно, що Ауріга-1,2В використовується для підтримки військових операцій підконтрольних Росії бойовиків на Донбасі. Хоча система в основному призначена для відеозв’язку, можливо, що вона використовувалася як більш безпечний спосіб зв’язку з частинами на передовій.

В рівній мірі можливо, що система Ауріга-1,2В використовується для зв’язку з російськими військовими.

Нагадаємо, раніше DFRLab повідомляла, що на сході України була виявлена ​​новітня система радіоелектронної боротьби РБ109-А “Былина”, що надійшла на озброєння Збройних сил Росії в цьому році, а також кілька інших сучасних систем.

Syla.news

324 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up