ЦВК призначила перші вибори у 125 об'єднаних громадах на 23 грудня

ЦВК призначила перші вибори у 125 об’єднаних громадах на 23 грудня

Центральна виборча комісія призначила перші вибори депутатів сільських, селищних і міських рад, а також відповідних голів і мерів 125 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в 22 областях на 23 грудня.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні ЦВК у п’ятницю, 12 жовтня.

У серпні попередній склад Центрвиборчкому відмовився розглядати призначення виборів в громадах до отримання роз’яснення профільного комітету Ради про можливість їх призначення без проведення місцевого референдуму про об’єднання ОТГ в зв’язку з визнанням Конституційним судом неконституційним закону про референдуми.

Новий склад на засіданні в п’ятницю скасував рішення про розгляд звернень обласних державних адміністрацій про призначення виборів в ОТГ тільки після отримання роз’яснень комітету.

Після цього ЦВК призначила на неділю, 23 грудня, вибори в 125 ОТГ: 15 міських, 22 селищних та 88 сільських), до складу яких увійшли 434 місцевих ради (15, 27 і 492 відповідно).

При цьому, за словами члена ЦВК Андрія Євстигнєєва, серед цих 125 ОТГ в семи триває судовий процес щодо законності їх об’єднання, однак ЦВК не підтримала його пропозицію поки не призначати в них вибори через це.

Таким чином, вибори пройдуть в 27 ОТГ Черкаської області, 12 – Миколаївській, 9 – Волинській, 8 – Запорізькій та Луганській, 7 – Житомирській, 5 – Львівській, Тернопільській та Чернігівській, 4 – Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Сумській та Чернівецькій , 3 – Вінницькій, Одеській, Полтавській, Рівненській і Хмельницькій, 2 – Херсонській і 1 – Дніпропетровській та Донецькій.

Початок виборчого процесу оголошено з 3 листопада. За попередніми підрахунками участь у виборах можуть взяти понад 702 тис. громадян.

Зауважимо, що раніше в Україні вже відбулося 707 перших виборів в ОТГ, тому після проведення виборів 23 грудня їх стане 832. Для проведення виборів у поточному році ЦВК повинна була прийняти рішення про їх призначення до 13 жовтня включно.

Syla.news

372 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up