Росію можуть виключити з Ради Європи

Росію можуть виключити з Ради Європи

Парламентська асамблея Ради Європи 9 жовтня не підтримала зміну санкційних правил. Якби їх прийняли, це повернуло б Росії право голосу в організації.

Для ухвалення рішення, якого вимагав Кремль, потрібно було дві третини голосів депутатів. До розгляду питання повернуться в січні. Однак Росія залишиться під санкціями щонайменше на наступний рік.

Москву позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014-го — після анексії Криму та з початком війни на Донбасі. Відтоді РФ скорочувала свій внесок у фінансування орг анізації. У лютому цьогоріч оголосила, що взагалі не платитиме, доки російську делегацію не повернуть до сесійної зали. Генсекретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявляв про неприпустимість санкцій.

“Якщо проголосуємо за зміну санкційних правил, то “пробачимо” Росію. А це катастрофа. Не можна уявити гіршого за те, що зробила РФ в Україні”, — сказав депутат із Франції Олів’є Бех.

У ПАРЄ вперше заговорили про виключення Росії з Ради Європи.

“Українська делегація спрацювала злагоджено. Москва не змогла вийти з міжнародної ізоляції, хоча дуже хотіла”, — каже експерт із міжнародних відносин 42-річний Олександр Хара.

“Росіяни далі не можуть впливати на рішення ПАРЄ. Намагалися шантажем та підкупом перетягти симпатію депутатів Ради Європи на свій бік — і програли. Однак Кремль не полишить спроб повернутися. Прагне мати ще один майданчик для міжнародної пропаганди”.

“Ви переконані, що політика на Заході завжди чиста і бездоганна, а в Україні — корупційна і скандальна? Тоді змиріться з тим, що в Раді Європи група депутатів українського парламенту не дала європейцям взяти хабара з рук Путіна”, — написав у “Фейсбуці” політолог Сергій Таран, 48 років.

Syla.news

384 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up