Осінь на зло красі: як захистити шкіру, - поради косметолога

Осінь на зло красі: як захистити шкіру, – поради косметолога

Восени як жінки, так і чоловіки стурбовано розглядають своє обличчя у дзеркалі. В когось шкіра пересихає, в інших – жирніє. Як же із цим боротись? Що допоможе врятувати природну красу? На ці та інші питання в інтерв’ю для Syla.news відповів хірург, косметолог, спеціаліст з лазерних технологій Артур Скочеляс.

Осінь на зло красі: як захистити шкіру, - поради косметолога

Які найпоширеніші проблеми зі шкірою спостерігаєте восени?

На жаль, сьогодні медицина не відповідає на всі питання достовірно. Проте вона добре орієнтується в темі щодо того, як відбуваються процеси, пов’язані зі шкірою людини восени, якщо ми говоримо зараз саме про цей період. Шкіра сохне не тому, що їй не вистачає води. Більше того, якщо поплавати в басейні – це не «напоїть» шкіру. Ви збагачуєте її водою тоді, коли вживаєте рідину. Є певний відсоток абсорбційної здатності, коли шкіра може всмоктувати певні речовини. Але в цьому є своя специфіка.

Осінь на зло красі: як захистити шкіру, - поради косметолога

Чому відбувається так, що шкіра сохне? Скоріш за все, їй не вистачає бар’єрної функції. Намалюємо картинку для візуального сприйняття. Уявимо циганський табір, який миється не так часто. І вони, в принципі, не хворіють. У них практично немає серйозних шкірних захворювань. Пов’язано це з тим, що шкіра постійно виробляє так званий себум, який має певний хімічний склад. Ці речовини утворюють плівку – своєрідний захист. Тобто ця бар’єрна функція – це є поверхневий шар, який ми, при його малій кількості, по суті, не відчуваємо. Якщо його забагато, то в людини виникає бажання його змити. В сучасному суспільстві такі речі є нормальними, ми слідкуємо за власною гігієною. Тому той шар в більшості випадків змивається.

Осінь на зло красі: як захистити шкіру, - поради косметолога

З часом шкіра адаптується. Наприклад, якщо протерти жирну шкіру спиртом, вона моментально висохне та відразу почне продукувати шкірне сало і його стане ще більше. В такому випадку шкіра сама себе страхує. Якщо людина має нормальну або суху шкіру, особливо суху, то пересушити її дуже просто. Тому для щоденного догляду потрібно обирати такі засоби гігієни, які будуть відновлювати цю гідроліпідну мантію.

Потрібно не так зволожити шкіру, як захистити її, а також перешкодити випаровуванню вологи через шкіру. Для цього підійдуть креми, які будуть в собі містити такі речовини, як сквален, гіалуронову кислоту, можливо, навіть силікон. Тобто ті речовини, які вироблятимуть поверхнево активний натяг. Таким чином ми здобудемо захисний шар. Це те, чого нам не вистачає, і те, що буде необхідно протягом усього періоду агресивності зовнішніх факторів: вітер, низька температура, вологість.

Усе наше тіло, окрім обличчя, одягнене. І обличчям ми завжди стикаємось із факторами навколишнього середовища. В тому числі із сонцем, яке дуже просто пересушує лице.

Осінь на зло красі: як захистити шкіру, - поради косметолога

В осінній сезон у людей, які мають схильну до сухості шкіру, сохне не лише обличчя, а й уся шкіра. Весь організм переживає своєрідні зміни. Варто звернути увагу і на режим харчування та прийому рідини. Без фанатизму, звичайно, адже я не прихильник того, що потрібно випивати п’ять літрів на день.

Подейкують, що шкіра на обличчі дуже чутлива до зовнішніх чинників. Як захистити його від подразнень? Як найкраще доглядати за чутливою шкірою? Що порадите для людей із різними типами шкіри?

Насправді, шкіра обличчя не така ніжна, як вважає більшість пацієнтів. Шкіра на животі може бути значно ніжніша. Це дуже просто пояснюється. Живіт у нас постійно захищений шаром одежі. А обличчя завжди стикається з холодом, вітром, дощем, снігом, градом, сонцем, жарою тощо. І все це приймається відкритою областю шкіри. Вона стає загартованою. Часто буває так, що агресивні процедури на обличчі переносяться значно легше, ніж ті самі параметри агресивності на шкірі тіла. Тому, це все не так однозначно.

Осінь на зло красі: як захистити шкіру, - поради косметолога

Більшість людей губиться в тій кількості всіляких засобів, які зараз присутні на ринку: мас-маркет, агресивний маркетинг… Люди не до кінця розуміють, як побудувати свій домашній догляд, аби отримати користь.

Для тих людей, які хочуть досягнути результату, косметолог буде мудрим порадником. Я впевнений, що жодна людина не може сказати «тобі точно треба ось це» з більшою або меншою долею вірогідності. Всі люди унікальні, тому запевнити, що засіб, який підходить одній людині, буде корисним для іншої – неправильно. Можна тільки сказати, що для більшості варіантів такий алгоритм буде підходити. Але це лише для більшості.

Осінь на зло красі: як захистити шкіру, - поради косметолога

У нас є певні базові механізми – те, що ми можемо зробити вдома. Ми можемо шкіру очистити та захистити, і ми мусимо це зробити. Якщо процес очищення глибокий і якісний, змивається не лише все негативне, а й позитивне також. Те, що ми маємо зробити відразу після цього – це відновити те, що було порушено з доброю метою. Після вмивання або очищення повинен бути захист у вигляді крему, сироватки чи, хоча б, тоніка.

Осінь на зло красі: як захистити шкіру, - поради косметолога

 

На цих двох важелях можна побудувати свій догляд. Людям із жирною шкірою потрібно більше приділяти уваги якісному очищенню та, в меншій мірі, зволоженню. Найкращим помічником для них будуть засоби із вмістом фруктових кислот. Натомість, людям, у яких суха шкіра, потрібно якісно захищати та зволожувати її разом із лагідним очищенням.

Розумний догляд – це баланс очищення та захисту. Він проявляється у комфортному відчутті своєї шкіри.

Осінь на зло красі: як захистити шкіру, - поради косметолога

Які види вмивання існують? Кому який вид підходить?

Вмивання може бути менш агресивне, більш агресивне і лагідне, на гелевій або пінній основі. По складу вони можуть бути більш або менш агресивні. Дуже агресивні, тобто ті, які максимально підсушують, – це засоби, які застосовуються як профілактика, коли є певна проблема, яку продіагностували і сказали, що потрібно досягнути ступеня сухості. Після цього людина повинна використовувати агресивні засоби з лікувально-профілактичною метою.

Осінь на зло красі: як захистити шкіру, - поради косметолога

Основні типи шкіри – нормальна, суха, жирна – піддаються варіабельності, в залежності від сезону та гормонального стану.

Які плюси та мінуси домашнього виготовлення кремів? Що краще: готові креми чи засоби гігієни домашнього виготовлення?

Я часто зустрічаюсь із тематикою натуральності. Сьогодні екотема постійно на слуху. Проте до всього потрібно ставитись із диференціацією. Адже екотема – це не є щось однозначне.

Осінь на зло красі: як захистити шкіру, - поради косметолога

Натуральні продукти більш корисні для організму. Але ми живемо в умовно натуральному світі. Тому для того, щоб бути натуральним в ненатуральному світі, потрібно абстрагуватись. Оскільки ми цього зробити не можемо, нам завжди потрібно шукати «золоту середину». Є засоби натурального порядку, які можна використовувати: свіжі фрукти та овочі. Також є готові засоби на натуральній основі, але вони підходять не всім. Якщо людина приступає до цього без певної диференціації, тобто орієнтується тільки на питання натуральності, то на жирну шкіру може помилково нанести жирний крем. Відповідно, від цього не тільки не буде користі, а навпаки.

 

Марта Лазарчук, Syla.news

1820 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up