"Нам не потрібен президент, який "поміняє лампочки в кожному під'їзді", - політолог

“Нам не потрібен президент, який “поміняє лампочки в кожному під’їзді”, – політолог

2019-й стане роком виборів в Україні. З інтервалом у півроку пройдуть спочатку президентські, а потім парламентські вибори. Так, Президента України обиратимуть 31 березня, а склад Верховної Ради дев’ятого скликання – 27 жовтня. Директор Інституту світової політики Євген Магда пояснив, чого варто остерігатися, а чого не боятися українським виборцям. 

Президентські вибори 2019 року стануть сьомими виборами глави держави в Україні. І якщо попереднього разу українці обирали президента позачергово, ці вибори мають стати плановими.

Частина кандидатів вже оголосила про свою  участь, частина вагається, ще одна – вичікує офіційного старту кампанії.

Довкола майбутніх виборів точаться суперечки, однією з яких є вплив Російської Федерації.

“Вплинути на вибори набагато дешевше, ніж організовувати військовий наступ на Донбасі”.

“Цей вплив не призведе до втрат серед громадян Російської Федерації. Фактично Росія зможе діяти через українських політиків, громадських діячів, українські медіа. Я б сказав, що Росія здійснює тактику приміського поїзда – вона пропонує тим, хто готовий діяти в її контексті, в її інтересах не підписатися кров’ю, а просто виконати те, що їй відповідає. Тобто вона складає своєрідну мозаїку дій, спрямованих на дестабілізацію інформації. Я не думаю, що це буде потужне втручання на рівні Центрвиборчкому по тій причині, що Захід сказав, що Україна буде працювати з ним в питанні захисту від кібератак і це реальна справа, яка, я думаю, буде здійснюватись. Для Заходу Україна виступає в ролі полігону. Він має можливість в умовах, наближених до війни, обкатувати свої захисні технології. Але прагнення зірвати вибори хоча б в якомусь районі чи підірвати довіру виборців до виборів обов’язково матиме свої прояви”, – вважає політолог. 

І додає, що наступні вибори будуть важкими, адже балотуватиметься велика кількість претендентів та багато охочих сказати про свої плани. Чинний президент буде звітуватися, а решта – обіцяти.

“В умовах виборів нам, як виборцям, важливо розуміти за які повноваження глави держави ми віддаємо свій голос. Бо вважати, що ми оберемо президента, який “поміняє лампочки в кожному під’їзді” в масштабах держави, це, щонайменше, наївно. Але потік обіцянок справді буде достатньо великий”, – пояснює він. 

За словами експерта, повноваження президента – це, насамперед, сфера оборони і зовнішньої політики. Тому чинний президент буде достатньо активно діяти у цій сфері, а його опоненти шукатимуть власну позицію до виборців.

“Це будуть перші вибори, коли наше суспільство усвідомить, що війна на Сході буде тривалою, і Крим ми на якийсь час втратили”.

На думку експерта, процес усвідомлення війни суттєво вплине на настрої населення. Адже буде запит на патріотичну риторику і прагнення просунути ідею примирення з Росією, що в її інтересах.

“Ідеальний кандидат для Росії той, хто погодиться з анексією Криму та поверненням Донбасу на російських умовах, які передбачають для цього регіону можливість впливати на те, що відбувається в Україні”, – додає політолог. 

Тобто президентську, а слідом за нею і парламентську кампанію, можна оцінювати “як матч в два тури”, де йдеться про Україну та її потреби, необхідність реалізовувати та захищати національні інтереси.

“Мають бути цінності, до яких не дістанеться повінь політичних суперечок”.

Експерт вважає, що це дозволить Україні сформувати власну позицію і не сприймати вибори як апокаліпсис, а як нормальну частину політичного, демократичного процесу.

“Важливо, щоб ми не лякали один одного тим, що зміна персоналії президента чи складу Верховної Ради призведе до того, що далі нам не буде куди рухатись і ми опинимось в повному правовому вакуумі”, – пояснює він. 

Нагадаємо, нещодавно експерт розповів, за що ведеться гібридна війна в Україні.

Ірина Пилипишина, Syla.news

487 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up