Комітет Європарламенту підтримав заборону на пластиковий посуд із 2021 року

Комітет Європарламенту підтримав заборону на пластиковий посуд із 2021 року

Комітет Європарламенту з питань довкілля підтримав заборону одноразового пластикового посуду на території Євросоюзу з 2021 року.

За таке рішення проголосував 51 член комітету, 10 виступили проти та троє утрималися.

Відтак, з 2021 року у Євросоюзі планують заборонити одноразові пластикові вироби. До їх числа увійдуть столові прибори та тарілки, вушні палички, трубочки, мішалки для напоїв та тримачі повітряних кульок. До списку заборон члени комітету також додали тонкі поліетиленові пакети, вироби із пластмас, які розкладаються під дією кисню, та контейнери для швидкого харчування з пінополістиролу.

Водночас державам-членам ЄС пропонують скоротити використання низки інших виробів, для яких наразі немає альтернативи, до 2025 року. До таких предметів віднесли одноразові коробки для бургерів, харчові контейнери для фруктів, овочів, десертів або морозива. Інші пластикові вироби, наприклад, пляшки для напоїв, необхідно буде збирати окремо та переробляти 90% до 2025 року.

Очікується, що держави-члени розроблятимуть національні плани щодо заохочення використання продуктів, придатних для багаторазового використання, а також повторного використання та переробки.

Доповідь, яку затвердили у комітеті, винесуть на голосування пленарної сесії Європарламенту 22-25 жовтня.

Нагадаємо, українці створили пакети на основі розплавленого полісахариду. 

Syla.news

384 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up