Обмеження залізничного сполучення з Росією: піар чи необхідність

Обмеження залізничного сполучення з Росією: піар чи необхідність

На п’ятому році війни у Міністерстві інфраструктури вирішили обмежити залізничне сполучення з Росією. Відповідний документ підписав очільник відомства Володимир Омелян, що називав це відповіддю України на дії агресора, який перешкоджає судноплавству в Азовському і Чорному морях. Натомість серед пасажирів такі дії породжують протиріччя, а експерти вважають це передвиборчим піаром.

Відомо, що у першому півріччі 2017 року потягом Львів-Москва скористалось 87 тисяч пасажирів, зробивши його лідером у перевезенні пасажирів залізничним транспортом у Росію. Водночас він був визнаним одним із найбільш прибуткових напрямів.

Однак 17 серпня цього року на п`ятому році війни міністр інфраструктури Володимир Омелян оголосив про обмеження залізничного сполучення з Росією.

“Щодо трагедії, що щось там скоротиться чи хтось зазнає збитків – це маніпуляція. Протягом останніх років пасажиропотік в бік РФ скоротився в рази. Якщо в 2014 році тільки залізничний транспорт перевіз більше 4-х мільйонів, то зараз ця цифра впала до 800 тисяч. Якщо ви хочете працювати за кордоном, вам так комфортніше, то будь ласка – країни ЄС. Ви отримаєте більші гроші в комфортних умовах, в безпеці”,– наголосив Омелян.

Таке рішення викликало багато протиріч у користувачів послугами “Укрзалізниці”. Дехто з них вважає, що російський залізничний напрям неприпустимий в часи гібридної війни з РФ.

“Стою на вокзалі. Чекаю поїзд з Одеси. І тут на чистій російській оголошують про поїзд Львів-Москва!!! Я думала, що це жарт, бо була переконана, що такого сполучення на 5 році війни бути не може!!!”, – написала на своїй сторінці у Facebook пасажирка “Укрзалізниці” Наталія Шелеста.

Проте багато хто дотримується думки, що обмеження залізничного сполучення може лише ускладнити пересування пасажирів, але не вирішити проблему.

“Ми приїжджаємо до батьків, а тепер не буде можливості приїхати прямими рейсами, доведеться їздити через Білорусь”, – зазначила у коментарі “24 каналу” пасажирка потягу “Кишенів-Москва” Тетяна.

Експерти вважають прийняття Міністерством такого рішення несвоєчасним та економічно невигідним.

“Насправді, нам стало відомо, що міністр оголосив про скасування потягу Львів-Москва. У мене виникає логічне запитання: чому це відбувається лише на п’ятому році війни з Росією? Я вважаю, що це лише піар тих людей, які вирішили зараз це зробити. Тому що, якщо поглянути на це з економічної точки зору, то логіки у цьому рішенні немає”, – зазначив експерт з економічного розвитку та транспортної інфраструктури Українського інституту майбутнього Ярослав Пилипчук.

Він також вважає, що “Укрзалізниця” не зробила цього раніше через прибутковість напряму до Росії, а таке рішення ухвалила зараз лише в цілях передвиборчого піару чиновників.

Відомо, що у пасажирському сегменті “Укрзалізниці” спостерігаються збитки 10 млрд грн щорічно.  І скасування рейсів з України в Росію лише погіршить ситуацію, не вирішивши проблеми.

“Ми лише втратимо гроші і 200 млн грн, як мінімум. До того ж ті самі пасажири, просто пересядуть на інші транспортні засоби”, – додав експерт. 

За словами Ярослава Пилипчука, якщо таким чином уряд намагається вирішити проблему безпеки, то це зовсім на неї не вплине. Адже, аби убезпечити громадян, можна лише повністю перекривши шлях до країни агресора.

Нагадаємо, Кравцов заявив, що ПАТ “Укрзалізниця” планує розділити пасажирські перевезення на три сегменти: економ, стандарт і комфорт.

Наталія Козак, Syla.news

456 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up