Глобальне потепління: 12 років – на спасіння планети від катастрофи

Глобальне потепління: 12 років – на спасіння планети від катастрофи

Залишилося 12 років, щоб запобігти глобальним змінам клімату, – йдеться у доповіді ООН. Однак у людства все ще є шанс утримати підвищення температури на допустимому рівні.

Згідно з доповіддю Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), проблему глобальних змін клімату більше не можна відкладати на потім. Діяти потрібно прямо зараз – інакше непоправної шкоди для екосистем планети може бути завдано вже до 2030-го року, тобто через 12 років. Про це повідомляє BBC.

“У Паризькому угоді поставлена мета утримати глобальне підвищення середніх температур на рівні 1,5 градусів Цельсія в порівнянні з доіндустріальним рівнем. Однак людство впевнено рухається до позначки в 3 градуси”, – йдеться в повідомленні.

У доповіді наголошується, що щоб утриматися в заявлених рамках, будуть потрібні швидкі, масштабні і безпрецедентні зміни у всіх аспектах життя суспільства. Це буде коштувати надто дорого. Однак все ще можливо.

Читати також:  Зменшення викидів в атмосферу врятує більше життів, аніж їх забере коронавірус - науковець

Крім того, всій планеті буде потрібно кардинально переглянути принципи землекористування, сільського господарства, містобудування та промисловості в цілому.

“Кардинальні зміни повинні відбутися в житті кожного з нас. Нам доведеться споживати значно менше м’яса, масла, сиру та молока, а також інших продуктів тваринного походження, повністю перейти на електричні автомобілі, практично відмовитися від подорожей по повітрю”, – йдеться в повідомленні.

Щоб утриматися в намічених рамках і повністю реформувати енергетичну систему, потрібно приблизно 2,5% від сукупного світового ВВП або – в абсолютних цифрах – по 2,4 трлн доларів щорічно протягом 20 років. І навіть у разі якщо ці гроші знайдуться, людству доведеться придумати додаткові способи витягувати з атмосфери надлишки парникових газів і навічно захоронювати їх під землею.

Читати також:  Цьогорічна зима була найтеплішою у Європі за всю історію спостережень

Нагадаємо, глобальне потепління може перемогти расизм.

Syla.news

600 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up