Китайська розвідка шпигувала за найбільшими американськими компаніями, – ЗМІ

Військова розвідка Китаю таємно вбудовувала чіпи-шпигуни в материнські плати, які використовувалися в серверах найбільших американських компаній, в тому числі Apple та Amazon.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на Bloomberg.

За даними видання, Amazon і Apple виявили чіпи в продукції Super Micro в 2015 році.

Зазначається, що впровадження чіпів для шпигунства відбувалося на фабриках субпідрядників, яких залучали лише в разі великого обсягу замовлень. За допомогою хабарів і погроз агенти китайської розвідки домагалися змін в конструкції материнських плат.

Чіп розміром менше рисового зерна дозволяв передавати процесору команди для зв’язку з віддаленими комп’ютерами і завантажувати шкідливий код.

Американські спецслужби відстежили канали зв’язку і зламали анонімні комп’ютери.

Таким чином вони визначили жертв атаки – близько трьох десятків компаній, включаючи Apple і Amazon. Однак жодних підтверджень викрадення корпоративних секретів або даних клієнтів фахівці не знайшли.

Також у Bloomberg повідомляють, що Apple, одразу після виявлення проблеми, почала вилучати сервери Super Micro зі своїх дата-центрів, а потім повністю відмовилася від роботи з цим постачальником.

У випадку з Amazon метою атаки були сервери стартапу Elemental Technologies, які встановлювалися в центрах обробки даних AWS в Пекіні. Їх теж виробляла Super Micro. В цьому випадку чіпи були ще компактніше – менше загостреного кінчика олівця. Вони передали свої сервери уряду для вивчення цього питання.

Цю інформацію за твердженням Bloomberg підтвердили 17 осіб, включаючи високопоставлених чиновників Сполучених Штатів, двох співробітників Amazon і двох високопоставлених співробітників Apple.

Однак ймовірні постраждалі все заперечують.

Amazon назвала неправдою інформацію про модифікаціях обладнання китайських серверів і співпраці з ФБР.

Apple заявила, що вони ніколи не знаходили шкідливих чіпів, “апаратних маніпуляцій” або навмисних вразливостей в своїх серверах.

Super Micro в свою чергу спростувала дані про впровадження шпигунських чіпів на етапі виробництва плат.

Syla.news

414 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up