Чат-бот від міської ради: на які питання не має відповідей

Чат-бот від міської ради: на які питання не має відповідей

У Львівській міській раді презентували чат-бота під назвою @LvivCityHelper, що здатен швидко давати відповідь на питання мешканців міста про об’єкти з містобудівними умовами та обмеженнями. Зокрема, надаватиметься інформація про освіту, структуру ЛМР, ремонтні роботи, реєстр містобудівних умов і обмежень та дозволи на літні майданчики. 

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Всього за допомогою декількох кліків користувачі @LvivCityHelper можуть ознайомитись із  документом, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва, а також перевірити наявність у підприємців дозволу на встановлення літнього майданчика: початок та термін його дії, дозволену площу майданчика, адресу розташування, назву суб’єкта підприємницької діяльності, що отримав дозвіл.

Крім того, листування із чат-ботом дозволить легко відшукати інформацію про структурні підрозділи Львівської міської ради, дізнатись території обслуговування комунальних шкіл міста, перелік закладів дошкільної, шкільної та позашкільної освіти, а також перевірити, чи будуть проводитись ремонтні роботи доріг, тротуарів, шкіл, дитячих садочків та майданчиків на певній вулиці.

Поки що @LvivCityHelper функціонує лише у Telegram, однак у планах команди – розгорнути чат-бота у Facebook, Messenger та додавати нові набори даних, зокрема, про бюджет закладів освіти, комунальне майно, графік руху громадського транспорту.

“Чат-бот @LvivCityHelper – це швидкий, легкий та зрозумілий доступ до публічної інформації міста 24/7 та є органічною частиною екосистеми відкритих даних Львова. Користувачам не потрібно встановлювати нових додатків чи проводити справжні розслідування на багаторівневих веб-ресурсах. Щоб отримати відповідь на своє запитання, достатньо зайти у Telegram та натиснути “Розпочати”, – пояснює організаторка проекту, заступник директора з відкритих даних ЛКП “МЦІТ” Олена Гунько. 

Журналісти Syla.news протестували чат-бота та виявили, що наразі він може відповідати лише на чіткий перелік сформованих питань. Відтак @LvivCityHelper не розпізнаватиме та не реагуватиме на особисті питання користувачів, що сформовані не належним чином та не стосуються конкретного об’єкта.

Чат-бот відповідає на запити громадян однаково швидко як вдень, так і вночі.

Творці проекту розповіли що у їх планах буде оснащення чат-бота штучним інтелектом, розширення спектру питань та долучення інформації про інші населенні пункти.

На фінансування проекту в рамках Open Data Forum було виділено 250 тис гривень.

Нагадаємо, відтепер мешканці Львівщини зможуть самостійно проводити своєрідний моніторинг виконаних ремонтних робіт на об’єктах інфраструктури, і, відповідно реагувати у випадку їх невиконання. Це відбуватиметься за допомогою нової спеціальної інтерактивної карти.

Наталія Козак, Syla.news

 

606 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up