Півзарплати - на квартплату: профспілки Львівщини виступають проти бідності

Півзарплати – на квартплату: профспілки Львівщини виступають проти бідності

За статистикою ООН, за межею бідності в Україні перебувають 60% населення. Кожен п’ятий працевлаштований – бідний. Про це з нагоди Міжнародного дня боротьби з бідністю говорили в Об’єднанні профспілок Львівщини. 

Незважаючи на підвищення мінімальної заробітної плати в Україні з 1 січня минулого року, мінімальний дохід українців суттєво відстає від аналогічного показника країн ЄС та є нижчим від визначеного ООН рівня злиденності у 5 доларів на день.

Як зазначив голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько, сьогодні українці витрачають близько 40 % доходів на сплату житлово-комунальних послуг.

Крім того, він наголосив, що в Україні з 2014 року ціни для населення зросли на електроенергію, природний газ, холодну та гарячу воду, квартплату тощо.

Заборгованість із виплати заробітної плати з початку року у Львівській області зросла з 82, 7 млн гривень до 87, 9 млн гривень. По Україні – заборгованість сягнула 2,7 млрд гривень.

У зв’язку з цим рівень безробіття населення у другому кварталі 2018 року в Україні склав 8,9 % та 7, 1 % у Львівській області. А мінімальний прожитковий рівень для робітників в Україні занижений у два рази.

Профспілки вимагають встановити з 1 січня 2019 року мінімальний рівень оплати праці не нижче 7700 гривень відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій. Також серед їхніх вимог забезпечення в Держбюджеті України на 2019 рік належних видатків на освіту, здоров’я, соцзахист, розвиток галузей економіки та встановлення на законодавчому рівні обов’язковості галузевих та територіальних та Генеральних угод для всіх суб’єктів господарювання за ознакою галузевої приналежності, незалежно від їх участі в процесі цих угод.

Крім того, профспілки виступають за збереження цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення.

Також планується суттєво посилити на законодавчому рівні відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю, колективних договорів і угод, незабезпечення своєчасного та повного фінансування заходів з охорони праці на всіх підприємствах, установах і організаціях.

“Гідна праця – продуктивна праця! Гідна праця – високооплачувана праця! Гідна праця – безпечна праця!”, – гасло Об’єднання профспілок Львівщини. 

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики після проведення пенсійної реформи ввело правило, згідно з яким громадянин пенсійного віку має вибрати – або продовжувати працювати, відмовившись від пенсії, або ж вийти на пенсію відразу, звільнившись з роботи.

Ірина Пилипишина, Syla.news

 

 

530 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up