Від ідеї до стартапу: у Львові відбулася зустріч випускників курсу "Вчимося бізнесу"

Від ідеї до стартапу: у Львові відбулася зустріч випускників курсу “Вчимося бізнесу”

Проект “Вчимося бізнесу” Львівської міської ради функціонує з 2009 року. Щоразу слухачами курсу стають ті, хто мріє про власний бізнес. Так, статистика свідчить: 20% випускників таки започаткували свою справу.

Одна з організаторів бізнес-тренінгу Галина Заяць пояснює: упродовж року тренери випускають близько п’яти – шести курсів.

Від ідеї до стартапу: у Львові відбулася зустріч випускників курсу "Вчимося бізнесу"

Лекції для слухачів проводять юристи, податківці та люди, які вже мають свою власну справу та можуть поділитися досвідом. Курс триває 10 днів.

“Наші курси включають в себе юридичні консультації, оподаткування та ще вісім тем, які розкриває безпосередньо бізнес-тренер. Ми навчаємо людей боротися з труднощами, які виникають під час ведення бізнесу або ж на його стартовій формі. Також учасники тренінгів ознайомлюються з психологією ведення справ та роботи з персоналом і партнерами. Ми вчимо їх економічному аналізу ідеї, як правильно скласти власний бізнес-план, як і де можна зареєструватися тощо”, – розповіла начальник відділу ділових індустрій Галина Заяць.

Від ідеї до стартапу: у Львові відбулася зустріч випускників курсу "Вчимося бізнесу"

Близько 80% слухачів курсів не можуть реалізувати свою ідею. Проте є інші 20%, яким це вдалося. Випускниця навчального курсу “Вчимося бізнесу”, власник рекламного агентства Prime Production Христина Дворецька, розповідає: аби “запустити” власну справу, перш за все потрібно вірити в себе, добре розуміти, які послуги надавати чи що продавати, а ще – які потреби потенційних клієнтів зможеш забезпечити. За словами підприємця, саме розуміння того, хто є твій покупець, хто є твій конкурент та скільки послуг потрібно надати, аби не понести збитків – уже це є добрим стартом для того, аби зареєструвати бізнес.

Від ідеї до стартапу: у Львові відбулася зустріч випускників курсу "Вчимося бізнесу"

“Я зареєструвала власну справу, коли мала готівки на два місяці роботи фірми, велике бажання працювати і щось створювати. Мені вдалося знайти команду виконавців, які забезпечені технікою, і які теж готові працювати та розвиватися. Але я розуміла, що наші гроші – це клієнтська база. Тому перш за все взялась за створення та розширення списку потенційних клієнтів. Зізнаюсь, часом хотілось викинути телефон і більше ніколи нікому не телефонувати (сміється – авт.), але, заспокоївшись, продовжувала робити це знов і знову.  Так за 10 місяців ми “виросли” та взялись за виготовлення уже значно складніших завдань для наших партнерів”, – розповіла вона. 

Ще одна випускниця бізнес-курсу Тетяна Колесник каже: чи не найважливіше – це бізнес-план та вивчення конкурентів.

“Я засновниця дитячого простору Mouse House для дітей від 2 до 6 років, який є альтернативою дитячого садочку. Коли я проходила курс, мій бізнес вже був створений на той час, зареєстрований як ФОП і частково працював. Але тренінг дав додатковий поштовх, те, чого бракувало, того, чого не зналося. Всім, хто бажає і думає, що робити далі, я скажу: починайте зі своєї мрії, реалізовуйте її, не бійтеся робити крок назад, вліво, вправо, не бійтеся помилок. І важливо мати при собі калькулятор, щоб порахувати і прорахувати все, вивчити конкурентів”. 

Від ідеї до стартапу: у Львові відбулася зустріч випускників курсу "Вчимося бізнесу"

Також під час зустрічі випускники тренінгу обговорили циклічність бізнесу та труднощі, які з цим виникають, практичні помилки, які допускають підприємці на початку своєї діяльності, питання бухгалтерського обліку та стратегічного планування роботи.

Курс тренінгів “Вчимося бізнесу” організовує та проводить управління економіки Львівської міської ради за кошти, передбачені на фінансування заходів «Програми сприяння розвитку підприємництва у м. Львові на 2017−2019 рр».

Нагадаємо, раніше в Україні запрацював механізм взаємодії Державної фіскальної служби та банківських установ в частині обміну інформацією щодо рахунків фізосіб-приватних підприємців.

Ірина Пилипишина, Syla.news

1189 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up