Велика Британія повідомила про потужні кібератаки, які організувало російське ГРУ

Велика Британія повідомила про потужні кібератаки, які організувало російське ГРУ

Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) стверджує, що Головне розвідувальне управління Генерального штабу Російської Федерації стоїть за більшістю хакерських угруповань, що організували кібератаки в різних країнах, зокрема в Україні.

Як інформує британське МЗС, зокрема йдеться про об’єднання під назвами APT 28, Fancy Bear, Sofacy, Pawnstorm, Sednit, CyberCaliphate, «КіберБеркут», Voodoo Bear, BlackEnergy Actors, STRONTIUM, Tsar Team, Sandworm.

У NCSC вважають, що за більшістю масштабних кібератак в останні роки несе відповідальність ГРУ. Спираючись на достовірні оцінки та з огляду на ширший контекст, уряд Великої Британії дійшов висновку, що Кремль несе за них відповідальність.

«Ці кібератаки не служать жодним законним інтересам національної безпеки. Дії ГРУ безрозсудні і не вибіркові: вони втручаються в виборні процеси різних країн, вони готові навіть завдавати шкоди російським компаніям і громадянам своєї країни.Такого роду поведінка свідчить про їхню готовність діяти, не звертаючи уваги на міжнародні закони і встановлені норми, з почуттям безкарності і без будь-яких наслідків для себе. Наша позиція однозначна: разом з нашими союзниками ми будемо викривати і відповідним чином відповідати на спроби ГРУ підірвати міжнародну стабільність», – йдеться в заяві міністра закордонних справ Великої Британії Джеремі Ханта, пише Lb.ua.

До слова, міністерка внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен нещодавно заявила, що російські хакери активно досліджують комп’ютерні мережі, пов’язані з енергетичною інфраструктурою США, і здатні створювати збої у системах промислового контролю Сполучених Штатів.

У березні 2018 року ГРУ зробило спробу зламати комп’ютерну систему МЗС Великої Британії за допомогою фішингової атаки.

Нагадаємо, раніше керівник української кіберполіції Сергій Демедюк заявив, що російські хакери заражають українські компанії шкідливими програмами і хочуть розпочати масштабну кібератаку. Проте Україна краще підготовлена ​​до того, щоб протистояти таким атакам завдяки співпраці з іноземними союзниками та врахує досвід минулорічної атаки вірусу NotPetya. 

Syla.news

324 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up