Підвищення "мінімалки". На жаль чи на щастя?

Підвищення “мінімалки”. На жаль чи на щастя?

Кабінет міністрів заклав у проект бюджету мінімальну заробітну плату на рівні 4,173 тисячі гривень. Однак це питання ще досі на розгляді. 

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів сказав, що у проекті бюджету на 2019 рік пріоритетність належить фінансуванню на соцзахист, освіту, охорону здоров’я, культуру тощо. За його словами, ріст соціального захисту передбачений на 14,8 млрд гривень до 301,8 млрд гривень. Мінімальна заробітна плата становитиме 4,173 тис. гривень. Та питання ще обговорюють.

Економіст Андрій Новак пояснив, що анонсоване підвищення мінімальної зарплати у проекті бюджету на 2018 рік до 4,173 тисяч гривень, тобто збільшення мінімальної зарплати приблизно на 13%, означає, що фактично, це не можна називати підвищенням.

“Збільшення “мінімалки” на 13%, це – збільшення показника нереальної інфляції. Тому це просто індексація показника інфляції, а не підвищення”, – коментує економіст.

Він також долав, якщо уряд не підвищить зарплату, то в принципі суттєвих змін не буде.

“Підвищуючи на 13% “мінімалку”, при цьому для порівняння Кабмін збирається підвищити газ для населення приблизно на 25%. Для промисловості вже з 1 вересня підняті ціни на 20%, що  потягне за собою підвищення цін на всі без винятку товари і послуги, оскільки енергоносії – це обов’язковий елемент вартості всіх товарів і послуг. Підвищення цін на електроенергію планується також не менше ніж на 15 %. Тобто підвищення “мінімалки” на 13% не наздоганяє підвищення цін і тарифів на головні енергоресурси”, – пояснив Андрій Новак. 

Уникнути проблем, на думку експерта, можна тільки появою соціально-орієнтованої продуманої економічної стратегії розвитку України, чого не варто сподіватись від чинних політиків.

“Вирішення економічних проблем в Україні лежить сьогодні не в економічній площині, а в політичній, яка полягає в необхідності зміни чинної політичної влади, що ми зможемо зробити у 2019 році на двох виборчих кампаніях – президентської і парламентської”, – каже Андрій Новак.  

На засіданні уряду 14 вересня відбулася презентація проекту бюджету, під час якої прем’єр Володимир Гройсман озвучив основні показники головного фінансового документу країни на 2019 рік. Раніше уряд затвердив проект держбюджету-2019 із доходами 1 трлн 8,3 млрд гривень і витратами – 1 млрд 94 млрд гривень.

Як відомо, Володимир Гройсман анонсував підвищення пенсій з 1 березня 2019 року. 

Також прем’єр-міністр розповів про нову стратегію у перемовинах із МВФ що стосуються підвищення вартості газу. За його словами уряд буде робити все для того, аби ціни конструктивними та мали мінімальний вплив на українців.

Ірина Пилипишина, Syla.news

565 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up