Мистецтво на дотик: у Музеї народної архітектури та побуту розробляють програму для людей з особливими потребами

Мистецтво на дотик: у Музеї народної архітектури та побуту розробляють програму для людей з особливими потребами

Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького у Львові переміг у конкурсі індивідуальних проектів від Українського культурного фонду.  За результатами конкурсу музей опинився на 33 позиції з сумою в 90 балів  серед понад чотирьох сотень претендентів. 

Проект  передбачає створення комфортних умов для людей з особливими потребами всіх соціальних груп – осіб з малозабезпечених сімей, з вадами зору, слуху.

«Ми розпочали розробляти методику впровадження інклюзії в музеї. Зараз формуємо таку програму, радимось з експертами, фахівцями, як краще організувати інклюзивний простір. На круглому столі ми зустрілися з педагогами, культурологами, реабілітологом. Ми обговорили ті проблеми, які вже виникли і ми маємо їх вирішувати“, – розповіла заступник директора Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького Леся Герасим.

Музейні роботи та експонати планують зробити доступнішими для людей з різними типами інклюзії.

«Музей має бути доступний для всіх. До нас приходять люди з вадами зору, тож ми будемо намагатися їм дати порухати щось, увімкнемо музику, буде майстер-клас народних інструментів  на відчуття ритму. Будемо орієнтуватись під кожен тип особливостей. Зараз ми розробляємо загальні принципи, радимось з фахівцями, вивчаємо досвід інших музеїв», – зазначила Леся Герасим.

В рамках проекту працівники музею разом з командою планують напрацювати власні програми та методичні принципи для подальшого розвитку інклюзивних заходів. До команди, що розробляє проект входять культурологи, реабілітолог, працівники музею, педагоги. Також невдовзі долучаться школярі та студенти.

Нагадаємо, біля Будинку органної та камерної музики у Львові почали облаштовувати громадський простір. Тут встановили лавочки та прожектори по периметру фасаду будівлі органного залу. Наразі реалізована перша частина проекту та оголошений тендер на другий етап робіт.

Христина Генсьорська, Syla.news

 

 

354 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up