Індонезія побоялась санкцій США і відмовилась від купівлі російських літаків

Індонезія побоялась санкцій США і відмовилась від купівлі російських літаків

Індонезія призупинила закупівлю російських винищувачів Су-35 через імовірне потрапляння під санкції США.

Про це повідомляє російське видання “Коммерсантъ”.

Обмежувальні заходи США готові запровадити у рамках закону “Про протидію противникам США за допомогою санкцій” (CAATSA). Індонезія чекала на перший із 11 винищувачів уже у жовтні, але Вашингтон так і не надав Джакарті гарантій незастосування санкцій.

При цьому росіянам для виконання угоди довелося б задіяти кредитні кошти, які виділив би один із комерційних банків. Проте для фінзакладу це означало б тяжкі наслідки, оскільки США оцінили б це як співпрацю з “Рособоронэкспортом” і запровадили б санкції проти банку.

Цю інформацію виданню підтвердили два топ-менеджери підприємств оборонної промисловості та джерело, близьке до органу влади.

Відомо, що Індонезія підписала контракт на купівлю Су-35 у лютому, ставши другим іноземним замовником винищувача даного типу . Першу ж угоду на 24 літака загальною вартістю понад $2 млрд РФ підписала в листопаді 2015 року з Китаєм.

Плани Джакарти не оцінили у США. Робочий візит до Індонезії делегації з Росії для обговорення питань по контракту співпав із візитом туди міністра оборони США Джеймса Меттіса, який погрожував припинити постачання запчастин до американських літаків на озброєнні Індонезії в разі підписання контракту з “Рособоронэкспортом”, натомість у разі відмови від контракту пообіцяв організувати постачання винищувачів F-16.

Проте контракт на Су-35 таки підписали, він оцінюється у $1,154 млрд, із яких близько $570 млн приходиться на суміжну продукцію невійськового призначення. Планувалося, що постачання замовнику Су-35 мають завершити упродовж двох років з моменту підписання контракту.

Нагадаємо, США вперше використали винищувач п’ятого покоління F-35 у бою, літак вразив ціль на території Афганістану.

Syla.news

332 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up