У Раді ухвалили закон про українську мову: що визначає законопроект

У Раді ухвалили закон про українську мову: що визначає законопроект

У четвер, 4 жовтня, Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Законопроект визначає українську мову як єдину державну та прирівнює її до гімну, прапору та гербу. Передбачено створення Національної комісії зі стандартів державної мови і посаду Уповноваженого із захисту державної мови, який має контролювати виконання закону та розглядати звернення громадян. Також законjпроектом затверджується Державний сертифікат, який підтверджує рівень володіння українською мовою. Він матиме безстроковий термін дії і видаватиметься Центром української мови за результатами іспиту.

Згідно з ухвалою кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства, а претенденти на здобуття посад у владних структурах, медичних чи юридичних закладах повинні вільно нею володіти.

Відповідний проект підтримав 261 народний депутат, при цьому 26 нардепів проголосували проти.

Нагадаємо, антирейдерські комісії: як аграрій може захиститися від незаконного захоплення земель. 

Syla.news

 

372 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up