Парламент хоче звільнити представників силових органів від відкритого декларування

Парламент хоче звільнити представників силових органів від відкритого декларування

У парламенті хочуть офіційно дозволити працівникам Служби безпеки України, Нацполіції, податкової, Нацгвардії та інших силових органів подавати таємні декларації замість відкритих електронних, а також уникати перевірки та розслідування за наслідками декларування.

Таке рішення парламент ухвалив у законопроекті №9148, яким дозволяє у необмеженій кількості працівників силових структур подавати засекречені декларації замість відкритих та уникати їх перевірки.

Як повідомляє Центр протидії корупції, з одного боку, у законопроекті йдеться про заміну відкритих електронних декларацій на паперові лише для так званих “таємних” агентів цих органів та кадрового складу розвідки.

Водночас силовикам і розвідникам залишають можливість засекретити електронні декларації всіх: від публічних керівників до бухгалтерів.

Подавати декларації планують у визначеному цими ж органами порядку, наприклад, у власні закриті системи декларування.

Фактично цим легалізують уже придуману в СБУ схему подачі декларацій, з якими вже понад два роки судиться Центр протидії корупції.

Так, СБУ вже засекретила декларації всіх без винятку співробітників.

Повідомляється, що таке рішення ухвалив експерт з питань державної таємниці та за сумісництвом заступник голови СБУ.  Законопроект дозволить усім силовикам застосувати досвід СБУ і уникнути відкритого декларування.

Автори проекту прямо зазначають, що винятки не поширюватимуться на керівників СБУ, які призначаються публічними указами Президента.

Це також означає, що в будь-який момент укази Президента про призначення заступників керівника СБУ чи керівника СБУ будь-якої області можуть перетворитися на державну таємницю рішенням чергового експерта з держтаємниці в Службі безпеки України.

“Хоча з одного боку норми видаються логічними, адже декларації розвідників та агентів під прикриттям дійсно не мають бути публічними, одночасно фактично пропоновані норми дозволять уникнути декларування не тільки публічним керівникам правоохоронних та розвідувальних органів, але і необмеженому колу силовиків,  робота яких аж ніяк не потребує таємності”, — пояснює юристка Центру протидії корупції Олена Щербан.

Законотворці дозволяють подавати таємні паперові декларації публічним високопосадовцям — керівництву Служби зовнішньої розвідки, попри те, що їх також призначають публічними указами Президента.

Про необґрунтовані статки останніх свідчать журналістські розслідування, зокрема журналісти телепрограми “Наші гроші” викрили наявність у родини заступника голови служби Сергія Семочко лише нерухомості на понад 8 мільйонів доларів. Зазначається, що до роботи в Службі зовнішньої розвідки він керував економічною контррозвідкою в СБУ та Управлінням СБУ в Києві і Київській області.

Перевіряти такі паперові або секретні декларації будуть самі ж правооохоронні або розвідувальні органи. Національне агентство із запобігання корупції зможе здійснити повну перевірку лише з дозволу керівника цього органу та після рішення про зміну ступеня секретності.

Додаючи необхідність повідомлення НАЗК про суттєві витрати нардепи пропонують не повідомляти про “оздоровчий” відпочинок за кордоном, наприклад оздоровлення на Сейшелах чи Мальдівах.

Нагадаємо, син Віктора Януковича позивається проти СБУ за провокаційні звинувачення.

Syla.news

388 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up