Коли тиша заговорила: українські школи отримають абетку мовою жестів

Коли тиша заговорила: українські школи отримають абетку мовою жестів

Громадська організація “Відчуй” створила абетку мовою жестів – фотопідказки, на яких відомі співаки, спортсмени, артисти показують певну літеру українського алфавіту жестами. Громадська організація та Міністерство освіти і науки підписали Меморандум про співпрацю в межах проекту «Коли тиша заговорила», що скерований на розвиток толерантності та популяризацію інклюзії серед педагогічних працівників та учнів шкіл. Абетку отримають понад 16 тисяч українських шкіл.

У ГО “Відчуй” розповідають, що ця абетка створена насамперед для дітей, що чують. Попри те, що мова жестів є третьою за поширеністю в Україні, людям з вадами слуху та тим, що чують, досить важко зрозуміти один одного. “Зіркова абетка” стане своєрідним містком до взаєморозуміння.

Коли тиша заговорила: українські школи отримають абетку мовою жестів

У проекті взяли участь Ольга Фреймут, Юрій Горбунов, Андрій Хливнюк, Маша Єфросиніна та інші зірки.

«Абетка жестової мови створена для людей з ідеальним слухом. Вона створена, щоб навчити їх бути чуйними. Вона має з’явитися у кожній школі, щоб стати для наших дітей уроком інклюзії на шляху до толерантного суспільства. В той же час наш проект має на меті зробити так, щоб люди з вадами слуху стали сміливішими, щоб вони перестали соромитися своєї хвороби», – зазначив засновник ГО “Відчуй” Андрій Пишний.

Як раніше зазначила Міністр освіти і науки в Україні Лілія Гриневич, інклюзивна освіта є одним з пріоритетів на сьогодні. Плакат із зірковою абеткою буде в кожному навчальному закладі.

Нагадаємо, львівські дитячі бібліотеки отримали книжки для незрячих. 

Христина Генсьорська, Syla.news

935 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up