Домашнє насильство: що кажуть правозахисники (відео)

3 жовтня представники поліції, органів юстиції та виконавчої влади обговорювали зміни до Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, а саме – новий європейський підхід до боротьби з цим явищем.

Про це інформує кореспондент Syla.news.

Як наголосила інспектор Патрульної поліції Львова Віра Проців, з 2017 року в кількох містах України запровадили експериментальні мобільні групи під назвою “ПОЛІНА”. Вона наголосила, що нові групи значно ефективніше реагують на випадки домашнього насильства, ніж звичайні патрульні.

Віра Проців

У Національній поліції вирішили реалізувати проект у всіх містах України, зокрема і у Львові.

На виконання цієї вимоги з 17 жовтня розпочнуться спеціальні навчання, які проходитимуть не лише патрульні, але й представники Нацполіції. Саме з них згодом сформують мобільні групи, які виїжджатимуть на виклики, пов’язані із домашнім насильством.

Раніше на всі правопорушення реагувала патрульна поліція. З досвіду можемо сказати, що виклики, які стосуються домашнього насильства, затягуються на дві або більше годин, тому що людям потрібно надати повний спектр послуг. Патрульні не можуть так довго затримуватись на одному виклику. Тому і вирішили запровадити проект “ПОЛІНА”. Він повністю запрацює вже на початку 2019 року“, – пояснила Віра Проців.

За її словами, відтепер патрульна поліція має право вживати чотири спеціальні заходи з протидії домашньому насильству. Йдеться, зокрема, про терміновий заборонний припис стосовно кривдника, обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік та направлення на проходження спеціальної програми для кривдників.

Раніше поліція складала відповідний акт і притягала винного до відповідальності, але через деякий час агресор повертався в сім’ю і продовжував вчиняти насильство, іноді з ще більшою силою. Зараз законодавство передбачає тривалі заходи контролю та нагляду за порушником“, – додав керівник Львівської юстиції Тарас Грень.

Тарас Грень

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області Ігор Микитин зауважив, що зазвичай жертви замовчують той факт, що потерпають від домашнього насильства.

Маємо дві гострі проблеми – це те, що особи, які зазнають насильства в сім’ї, зазвичай не звертаються з цього приводу до поліції, і те, що факт насильства не є зафіксований відповідними органами. Через це наша організація не може надати потерпілому безкоштовного адвоката, адже фактично немає доказів правопорушення. За 2018 рік до нас звернувся лише 21 мешканець Львівщини. Частина цих людей не мала доказової бази, а інша частина не потребувала судового вирішення питання. В результаті, вторинну правову допомогу отримало лише 3 осіб“, – наголосив Ігор Микитин.

Голова асоціації жінок-юристок “ЮрФем” Христина Кіт додала, що під час виклику поліція повинна зафіксувати не лише акт насильства, але й присутність дітей під час його вчинення.

В Україні у 95% випадків домашнього насильства постраждалими є жінки, рідше діти. Але якщо дитина стала свідком насильства, її слід також вважати і постраждалим. Тому завдання поліції – фіксувати присутність дітей, а також їх фізичний та емоційний стан. Таким чином, за необхідності кривдника буде легше позбавити батьківських прав“, – пояснила вона.

Учасники обговорення також погодились, що діти, які переживають насильство у сім’ї і замовчують це, дуже часто самі стають кривдниками, а у дорослому житті вчиняють кримінальні правопорушення.

Читати також:  На Львівщині з'являться мобільні бригади допомоги постраждалим від насильства

Наприкінці обговорення голова Львівської юстиції наголосив, що всі особи, які потерпають від домашнього насильства, повинні без зволікань звертатись у поліцію, на урядову “гарячу лінію” або до інших відповідальних органів.

Нагадаємо, Головне управління юстиції у Львівській області оприлюднило дані з повернення заборгованості по невиплаті аліментів батьками-неплатниками. Завдяки пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, спрямованих на посилення захисту прав дітей, запровадження інституту відповідального батьківства, кошти за штрафи спрямовані безпосередньо дітям і є компенсацією за несвоєчасне отримання коштів.

Читати також:  В Україні вперше відбулося притягнення до кримінальної відповідальності за домашнє насильство

Марта Лазарчук, Syla.news

4184 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up