Вперше в історії Польщі церкву зобов'язали відповідати за злочини священиків-ґвалтівників

Вперше в історії Польщі церкву зобов’язали відповідати за злочини священиків-ґвалтівників

Апеляційний суд Польщі підтримав рішення суду першої інстанції про те, що церква зобов’язана компенсувати жінці, яка була зґвалтована католицьким священиком, один мільйон злотих.

Про це повідомляє видання Reuters. 

Таким чином за рішенням суду, церква має нести відповідальність за злочини своїх священнослужителів.

У січні окружний суд Познані зобов’язав церкву виплатити мільйон злотих компенсації і виплачувати пенсію в розмірі 800 злотих щомісяця жінці, яку в підлітковому віці ґвалтував священнослужитель.

За словами очільника польського фонду “Не бійся”, що займається підтримкою жертв священиків-педофілів, це перший випадок, коли в Польщі суд визнав церкву відповідальною за сексуальні злочини свого духовенства.

Священик був арештований в 2008 році і засуджений в 2010 році до чотирьох років позбавлення волі за зґвалтування 13-річної дівчинки.

Зокрема, нещодавно Папа Римський Франциск визнав, що наростаючий масштаб скандалу навколо сексуального насильства в католицькій церкві відвертає від неї молодих людей.

“Вони обурені сексуальними й економічними скандалами в католицькій церкві, які не зустрічають явного осуду з боку найвищого духовенства, обурені нашою неготовністю по-справжньому цінувати життя та почуття молоді, а також тією пасивною роллю, яку ми їм відводимо”, – заявив Папа.

Сексуальний скандал навколо католицької церкви триває з початку 2000-х років. Відтоді в багатьох країнах були оприлюднені розслідування, які відображають масштаб насильства щодо дітей з боку духовенства.

Так, в 2004 році в США опублікували підсумки дослідження, у ході якого 10,7 тисяч осіб заявили про те, що стали жертвами насильницких дій священиків з 1950 по 2002 роки.

У серпні 2018 року оприлюднили результати окремої доповіді по штату Пенсильванія. Там в шести католицьких єпархіях більше 1 тисячі дітей стали жертвами знущань з боку як мінімум 300 представників духовенства починаючи з 1947 року.

А у вересні 2018 року стало відомо, що більше половини з найвищих чинів духовенства католицької церкви Нідерландів (кардинали, єпископи та їхнє оточення) приховували випадки сексуального насильства над дітьми з 1945 по 2010 роки.

Нагадаємо, нещодавно Папа Римський прибув до Литви, звідки розпочав свій чотириденний візит до країн Балтії.

Syla.news

338 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up