Ухвалено постанову щодо дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах: що треба знати

Ухвалено постанову щодо дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах: що треба знати

На виконання Плану пріоритетних дій Уряду, 3 жовтня на засіданні було прийнято розроблену Міністерством соціальної політики постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання вдосконалення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати життю та здоров’ю дитини”.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

“Смертність дітей віком до 1 року, пов’язана із зовнішніми причинами, посідає третю позицію в структурі смертності дітей такого віку і становить 6 % випадків, переважна частина яких – нещасні випадки із загрозою диханню (63,6 %). Більшості цих смертей можна було уникнути за умов належного догляду за дитиною.

Непоодинокими є випадки смерті дітей від навмисних самоушкоджень (включаючи самогубства). У 2014 році з такої причини померло 125 дітей, у 2015 році – 148“, -йдеться у повідомленні.

Ухвалена постанова Кабінету Міністрів України запроваджує  обов’язкове проведення оцінки безпеки дитини при виявленні таких факторів:

  • незабезпечення дитини необхідним харчуванням, лікуванням, доглядом;
  • залишення дитини віком до 7 років або дитини у безпорадному стані (хворої, з обмеженням життєдіяльності тощо) в приміщенні, громадському або іншому місці без нагляду осіб, які досягли 14 років;
  • залишення дитини віком до 10 років більше ніж на півгодини на вулиці без відповідного до сезону одягу або без дотримання відповідного до віку температурного режиму;
  • залишення дитини під наглядом осіб, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння, під дією психоактивних речовин, із ознаками вираженого психічного розладу;
  • обставини стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, воєнних дій, збройних конфліктів тощо.

“Зокрема, 7-річний ценз для обов’язковості проведення оцінки безпеки дитини з метою упередження загрози її життю або здоров’ю обумовлений досягненням нею старшого дошкільного віку, а 10 річний ценз – для визначення відсутності відповідного до сезону одягу або дотримання відповідного віку дитини температурного режиму як ймовірної загрози її життю та здоров’ю визначено відповідно до Сімейного кодексу України, згідно з яким діти зазначеного віку мають право брати участь у вирішенні певних сімейних питань, які стосуються їхнього життя”, – повідомляють у Міністерстві соціальної політики.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я одноголосно підтримав постанову щодо звільнення виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Також “під гарячу руку” потрапив і її заступник Олександр Лінчевський.

Syla.news

 

 

 

 

959 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up