Стало відомо, чому у Раді Європи готові полегшити стосунки із Росією

Стало відомо, чому у Раді Європи готові полегшити стосунки із Росією

Верховна Рада засудила спроби повернути Росію до Парламентської асамблеї ради Європи. Постанову підтримали 242 народні депутати. Експерти пояснили, чому у Раді Європи готові пом’якшувати ставлення до Росії. 

Як повідомляє “Новое время”, член постійної парламентської делегації в ПАРЄ, позафракційний народний депутат Борислав Береза сказав, що Україні не варто поступатися, адже у неї є підтримка інших держав-членів Ради Європи.

“У Литві вже проголосували за подібну постанову. Чотири роки РФ розповідає, як їм не хочеться повертатися до ПАРЄ, але їх агенти впливу роблять все, щоб повернути російську делегацію”, – повідомив Береза.

Голова постійної делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв заявив, що для повернення російської делегації до ПАРЄ Росія має виконати три умови.

По-перше, потрібно звільнити усіх українських політичних в’язнів. По-друге, запровадити повномасштабну миротворчу місію на території окупованого Донбасу. По-третє, вирішити питання із забезпеченням українців на території тимчасово окупованого Кримського півострова.

“Не можна йти проти принципів. Нічого неможливого ми не вимагаємо. Слуцький чітко заявив, що жодних резолюцій по Україні вони виконувати не будуть. РФ хоче повернутися лише з червоним килимом під ногами. Це означатиме дискредитацію Ради Європи, і ми від цього застерігаємо”, – розповів Володимир Ар’єв.

Зазначається, що Парламентська асамблея Ради Європи перебуває під тиском Росії саме у фінансовому плані. І незрозуміло, що переважає – гроші чи принципи.

Політичний оглядач Віктор Біщук сказав, що на таке рішення ПАРЄ впливають бізнес інтереси окремих фінансово промислових груп, які є провідними в країнах Європи, зростання підтримки націонал-популістичних партій та рухів в Європі, а також бажання окремих лідерів європейських країн будувати власну геополітичну стратегію, не зважаючи на лідерів Європейського союзу.

“Росія не полишає спроб корумпувати країни Європи, пропонуючи дешевий газ, нафту та вигідні контракти”, – пояснює політичний оглядач. 

Політолог Валентин Балагура зазначив, що коли в Україні лише розпочиналась збройна агресія, то ЄС мав показати, що відстоює міжнародне право та стоїть на засадах свободи людини. З його слів, тоді і ввійшли в дію санкції та всі інші неприємні речі щодо Росії.

“В ЄС вважали, що конфлікт, який виник на сході та півдні нашої держави, вдасться вирішити в короткостроковій перспективі. На жаль, це не вдалось. Минав час та в них з’являлось розуміння, що ситуація не покращуються, а всі санкції б’ють по економіці не лише в односторонньому порядку. Втрати в цьому випадку несе і ЄС. Великий тиск Російського бізнесу та добре налагодженої мережі дипломатів потрохи повертає нашого ворога на старі позиції”, – розповідає політолог.

І додає, що в найближчі 2-3 роки РФ знову матиме вагомий вплив в усіх інституціях Європейського Союзу.

Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілія Куса пояснив, що тут все залежить від того, про яку саме делегацію ПАРЄ йдеться. Адже не вся Рада Європи готова до покращення стосунків з Росією. Він зазначає, що не всім країнам у Європі, особливо на сьогоднішній день з урахуваннням зміни геополітичного стану у світі, вигідно псувати стосунки з Росією і далі йти на політичну конфронтацію.

“Особливо, це стосується країн, які мають, окрім політичного, ще й певний комерційний та матеріальний інтерес. Наприклад, Угорщину, Німеччину чи Австрію і так далі. Тому відповідно є певні кроки, які роблять окремі делегації, в тому числі в Парламентській асамблеї Європи назустріч в Росії.  Вони готові з нею навіть нормалізувати стосунки. Оскільки в них є свій певний національний інтерес, який полягає частково в нормалізації стосунків з Росією навіть за рахунок псування відносин з Україною”, – додає експерт. 

На думку директора Міжнародної спілки “Інститут національної політики” Юрія Шуліпи, більшість членів ПАРЄ, досі не можуть зрозуміти, що насправді представляє з себе сучасна Росія.

“Це люди, які живуть у вільній мирній Європі, вони ніколи не стикалися з реальними війнами. Вони взагалі не знають, що таке війна і її тяжкі наслідки. Вони ніколи не були жертвами агресії”, – зазначає він. 

Він додає, що Росія постійно нарощує деескалацію конфліктів, які сама і створює.

“Раніше за напад на Фінляндію і анексію її частини суверенних територій, СРСР, як агресор, був виключений з Ліги Націй. У нинішньому ООН (правонаступник Ліги Націй), Росія досі має не тільки членство, а й право вето в Раді Безпеки. І це після вчинення таких особливо небезпечних міжнародних тяжких злочинів, як анексія Криму, напад і ведення агресивної війни на Донбасі, окупація частини суверенних українських територій, постійне втручання у внутрішні справи України. А ще розбомблена Сирія, втручання у внутрішню політику США, військові дії на Балканах і в ЦАР, хімічний тероризм у Великобританії. Якщо члени ПАРЄ приймуть рішення про повернення Росії, то з того дня як буде прийняте дане рішення”, можна зробити даний висновок про те, що ПАРЄ як міждержавний орган влади перестав існувати. ПАРЄ просто стане ілюзорним органом”, – розповідає експерт.

Він каже, що точно так само, як і Будапештський меморандум і ряд інших норм міжнародного права, міжнародне право перетвориться в право ілюзорне.

“Коли міжнародне право стає ілюзорним, у світі починаються руйнівні і кровопролитні війни”, – додає він. 

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Сергій Лавров РФ заявив, що повернення Росії в ПАРЄ – неможливе.

Ірина Пилипишина, Syla.news

574 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up