Росія погрожує накласти вето на зміну назви Македонії

Росія погрожує накласти вето на зміну назви Македонії

Росія погрожує застосувати своє право вето в Раді безпеки ООН, аби заборонити Македонії змінити назву за угодою з Грецією.

Про це пише EUobserver.

“Македонські виборці вирішили бойкотувати рішення”, і Росія “як постійний член Ради безпеки ООН уважно стежить за подіями”, – заявила прес-служба Міністерства закордонних справ РФ.

Відомо, що на референдумі у Македонії понад 90% громадян, які прийшли на дільниці, підтримали зміну назви країни на Республіка Північна Македонія. Однак, явка на референдумі була дуже низька – близько 37%. Задля визнання референдуму дійсним в ньому повинні були проголосувати понад 50% виборців.

Референдум має консультативний характер, та остаточне рішення про перейменування Македонії буде прийматися в парламенті країни.

На голосування було винесено наступне запитання: “Чи виступаєте ви за членство в Євросоюзі і НАТО, приймаючи угоду між Республікою Македонією та Грецькою Республікою?”.

У рамках підписаної угоди з Грецією Македонія погодилася змінити свою назву на Республіку Північна Македонія, в той час як Греція погодилася зняти своє давнє вето щодо інтеграції Македонії в НАТО і ЄС.

Греків не влаштовує назва Республіка Македонія, оскільки, вона відповідає назві грецької області Македонія.

Нагадаємо, у НАТО стурбовані, що Росія не дотримується зобов’язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Більше того, генсек НАТО вказав на розробку Росією нової ракети наземного базування великого радіусу дії – 9М729. 

Syla.news

475 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up