Не проґавте! У Львові вперше виступить бароковий ансамбль «Мusics Fiotrа»

Не проґавте! У Львові вперше виступить бароковий ансамбль «Мusics Fiotrа»

Виступ барокового швейцарського ансамблю відбудеться у  Дзеркальній залі Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.  Ансамбль «Мusics Fiotrа» унікальний тим, що виконує маловідомі твори в автентичній манері. 

«Звучатимуть твори з манускриптів, які знайдені в Києві. Це є колекція так званої Берлінської співочої академії, яка була вивезена з Німеччини під час Другої світової війни і опинилась в Києві. Деякі твори з цієї колекції майже ніколи не звучали вживу. Сьогодні мало не вперше ми почуємо деякі з цих них в автентичному виконанні. Дві прем’єри одночасно- колекція київських манускриптів та їх виконання в автентичному стилі”, – розповів мистецький керівник україно-швейцарської асоціації Haliciana Schola Cantorum Іван Духнич.

Концерт відбудеться у рамках  Меморандуму про співпрацю, який підписала Львівська національна опера  з україно-швейцарською асоціацією Haliciana Schola Cantorum.

“Ми надзвичайно раді, що сьогодні буде така ексклюзивна нагода почути цих чудових музикантів в Україні, які також володіють автентичною манерою гри і виконання саме барокової музики. Також дуже цікаво, що до репертуару оркестру увійшли твори двох українських класиків- Максима Березовського та Дмитра Бортнянського»,- наголосив заступник генерального директора художнього керівника Львівської національної опери з міжнародного обміну та творчих питань Михайло Швед.

Не проґавте! У Львові вперше виступить бароковий ансамбль «Мusics Fiotrа»

Засновниця та керівниця «Мusics Fiotrа» Даніеля Дольче зазначає, що всі учасники ансамблю – з різних країн та континентів, але всі разом працюють та перебувають у місті Базелі. За 28 років існування ансамблю, музиканти відвідали багато країн.

“Ми багато подорожуємо, кожна поїздка є для нас можливістю відкривати культуру тої країни, куди ми прямуємо. Львів в цьому сенсі був для нас великим відкриттям та збагаченням, оскільки він є невід’ємною частиною західноєвропейською культури. Нам було цікаво виконати музику українських композиторів, виконати одночасно музику європейських та східноєвропейських композиторів. І таким чином будувати певні культурні мости, що є однією з візій нашого ансамблю», – розповіла вона.

Не проґавте! У Львові вперше виступить бароковий ансамбль «Мusics Fiotrа»

Серед інструментів, на яких гратимуть музиканти є барокові скрипка, альт, віолончель, клавесин та кларнет.

Також у четвер, 4 жовтня, о 14:00 учасники ансамблю  «Мusics Fiotrа» проведуть цикл відкритих лекцій та майстер-класів у великому залі  Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка.

Нагадаємо, у Львові 14 вересня у Концертному залі ім. С. Людкевича відбулася зустріч із Мирославом Скориком – лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, народним артистом України. Захід відбувався в рамках музичного фестивалю, присвяченому творчості композитора.

Христина Генсьорська, Syla.news

319 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up