Експерти пояснили, яким чином ФОПам нараховуватимуть страховий стаж

Експерти пояснили, яким чином ФОПам нараховуватимуть страховий стаж

Кабінет міністрів України врегулював обчислення трудового стажу фізичних осіб-підприємців для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або записів в ній. Експерти пояснили, за яким механізмом відбуватиметься обчислення. 

Кабмін визначив, що період ведення підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування з 1 січня 1998 року по 31 грудня 2003 року враховується до страхового стажу фізичної особи-підприємця. Однак у особи, яка є суб’єктом підприємницької діяльності, має бути довідка про реєстрацію свого бізнесу.

Економіст Євгеній Редзюк пояснив, що система насправді дуже проста.

“Єдиний соціальний внесок складає 22% від мінімальної зарплати кожен місяць підприємцем. Якщо фізичній особі-підприємцю не вистачає стажу для отримання пенсії, то його можна докупити, в залежності від перерахованих сум: чим більші суми, тим більше розмір пенсії, і визначається пенсія. У всіх ФОПів буде по-різному, але чим більші перерахування здійснювались через електронний реєстр і чим довше, тим краще для підприємця-пенсіонера”, – зазначає економіст. 

Експерт Микола Дубов каже, що для фізичних осіб-підприємців встановлено кілька систем оподаткування та мінімальний розмір щомісячного ЄСВ.

“Якщо ж ЄСВ сплачується не у повному розмірі відносно його мінімальноого встановленого ліміту, то й трудовий стаж враховується не у повному розмірі, а у відсотках, які відповідають відсоткам ЄСВ. Тобто, якщо ЄСВ сплачено у розмірі 50% від мінімального розміру, стаж також враховується у половинному розмірі”, – коментує він. 

Зазначається, що з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року стаж враховується за бажанням особи за умови сплати страхових внесків незалежно від суми сплачених коштів.

Нагадаємо, в Україні запрацював механізм взаємодії Державної фіскальної служби та банківських установ в частині обміну інформацією щодо рахунків фізосіб-приватних підприємців.

Ірина Пилипишина, Syla.news

451 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up