Антирейдерські комісії: як аграрій може захиститися від незаконного захоплення земель (відео)

Антирейдерські комісії: як аграрій може захиститися від незаконного захоплення земель (відео)

Яким чином аграрій може захистити свої землі від незаконного користування чи захоплення? Які механізми існують для такого захисту? Що таке досудовий спосіб та як він діє? Про це та інше – Оксана Куманська-Нор у коментарях для Syla.news.

Держава створила широкий механізм захисту прав власників та аграріїв. Адже була надана можливість досудового способу захисту своїх прав і вживання максимально привентивних заходів задля того, щоб не допускати порушення своїх прав.

Часто Мін’юст отримує документи, де вже є наявні спори.

“Відповідно ми повідомляємо про те, що можна захищати своє право у судовий і досудовий спосіб”, – розповідає Оксана Куманська_нор, начальник управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Досудовий спосіб – це комісія з розгляду скарг у сфері державної реєстрації, які функціонують при Міністерстві юстиції та при територіальних органах. Вони оперативно, в рамках тридцяти календарних днів, розглядають скарги, які надходять на комісії.

“Держава також створила в процесі прийняття пакети антирейдерських законів. Це є способи захисту своїх прав, створивши так звані антирейдерські комісії, як ми це звикли називати. Вони створені при кожній обласній державній адміністрації”, – повідомила очільниця управління державної реєстрації.

Відповідно кожна конфліктна ситуація, що стосується спорів незаконного захоплення земель чи користування, перебуває на контролі комісії.

Читати також:  "Фермерам потрібні доступні кредити, а не податкові пільги": погляд на новий закон про оподаткування аграріїв

Створені номери телефонів гарячої лінії, на які громадяни можуть телефонувати.

“Тобто сьогодні громадяни, знаючи свої права, можуть ефективно їх захистити”, – підкреслила Оксана Куманська-Нор.

Таож зручним для користування механізмом є заява власника про заборону вчинення реєстраційних дій, яка сьогодні користується попитом серед власників об’єктів нерухомого майна.

“Насправді громадяни досить слабко обізнані зі своїми правами і з цього виникають усі проблеми, які породжують в подальшому спори щодо реєстрації правововласності чи користування. Відтак ми започаткували спільно із Львівською обласною державною адміністрацією проведення регулярних круглих столів – зустрічей із аграріями та представниками органів державної влади”, – зазначила начальник.

Під час таких зустрічей учасники обговорють основні засади орендних правовідносин для того, щоб кожен громадянин міг бути захищеним.

“Наше основне гасло – “Знаєм, вмієм, захищаєм” – стараємось реалізовувати та втілювати у життя”, – наголосила пані Куманська-Нор.

Станом на сьогодні відбулись три такі зустрічі, які проводились щомісяця.

Читати також:  Супутники викрили кричущі махінації із площами посівів на Львівщині

Контакти гарячої лінії “Антирейдерського аграрного штабу”:

  • 098-322-65-73
  • 097-549-71-18
  • 235-02-86

Нагадаємо, послугою “Шлюб за добу” скористалися 38 тисяч пар.

Марта Лазарчук, Syla.news

1365 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up