За чисте довкілля: українці виготовили органічні пакети, які можна скуштувати

За чисте довкілля: українці виготовили органічні пакети, які можна скуштувати

Пакети створили на основі розплавленого полісахариду. У такій абсолютно екологічній тарі можна носити продукцію. Хоч пакети цілком безпечні для людського організму, втім їсти їх марно – винахід без смаку та запаху.

“В перспективі хочемо зробити їстівні пакети. Ці пакети теж можна їсти, але вони неадаптовані для цього. Вони будуть смачними, якщо додати смакові та ароматичні компоненти”,розповідає розробник органічних пакетів Дмитро Бідюк.

Шлях до виготовлення цілком органічних пакетів був тривалим. Команда студентів під керівництвом Дмитра Бідюка виробляла пакети за продуманою технологією.

Появі перших зразків біорозкладних пакетів передувало ретельне вивчення властивостей сировини, проведення багатьох експериментів та низка невдач. Органічні пакети завдяки своїй багатофукціональності не шкодять довкіллю.

 “Якщо пакети потраплять на вулицю, то лежатимуть там до першого дощу. Проте після дощу, якщо їх закопати, у землі вони розкладаються до 7 днів і повністю зникають. Ми хочемо зробити з них добрива, корисні для рослин. Наступний шлях – це корм для тварин.  Також ми хочемо використати пакети для отримання біогазу. Це один з сучасних напрямів, коли органічні харчові відходи завантажують у спеціальну установку і виходить біогаз для опалювання”, – розповідає Дмитро Бідюк.

Команда розробників продовжує працювати над вдосконаленням пакетів та експериментувати зі співвідношеннями.

Дмитро Бідюк зазначає, що впровадження органічних пакетів замість поліетиленових – це покроковий процес. Насамперед слід розробити схему переробки відходів.

“Проблему пластикового забруднення потрібно вирішувати. В Україні починати треба з простих речей – навчити людей сортувати сміття. Після цього переходити на рівень біорозкладних пакетів. Немає сенсу забороняти пластикові пакети, а вводити біорозкладні, якщо споживачі кидають сміття в одну урну. Це потрібно впроваджувати, але поступово. Якщо одразу пакети зробити біорозкладними, проблема не вирішиться”, – додає він.

Українським проектом вже зацікавились за кордоном, зокрема в Данії.

Нагадаємо, британський бренд виготовив взуття з пластикових пляшок. 

Христина Генсьорська, Syla.news

 

 

546 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up