Стало відомо, коли українська церква отримає Томос

Стало відомо, коли українська церква отримає Томос

Томос від Вселенського патріархату Українська помісна православна церква може отримати 9-11 жовтня 2018 року. Про це заявив український історик та релігієзнавець Ростислав Мартинюк. 

“Томос, за перевіреними даними, має бути оголошено на синаксі, котрий відбудеться на Фанарі в Стамбулі з 9 по 11 жовтня. Відповідно, двоє екзархів Константинополя вже активно працюють в Україні. Всі документи, всі формальності дотримано. Вони поїдуть до Стамбула на це засідання й за підсумком їхнього звіту, цих двох екзархів, які зараз вже працюють в Києві, це вже буде остання крапка. І патріарх може оголосити надання Томосу. Безпосередньо”, – пояснив він.

Попри те, історик припускає, що надання Томосу “може перенестися на листопад, на грудень”.

Проте він запевняє, що автокефалію українська церква точно отримає цього року.

Після цього, він додав, розпочнеться усунення УПЦ МП з релігійного життя країни.

“Ми маємо велику структуру Московської патріархії в Україні, існування якої сьогодні поставлено під знак питання, оскільки ми отримуємо Томос від Константинопольської патріархії, яка визнає автокефалію Української церкви. І, відповідно, структури Московської патріархії, які домінували всі ці 25-30 років в Україні, вони будуть в той чи інший спосіб усуватися. І з релігійного, і з публічного, і з будь-якого поля іншого”, – наголосив релігієзнавець.

Натомість доктор наук соціальних комунікацій та викладач Львівської Духовної Семінарії Святого Духа Михайло Перун сказав, що ця інформація сумнівна. Адже про таке можуть свідчити лише дійсно серйозні джерела.

“Я думаю, що єдиний, хто може сьогодні чітко коментувати, коли Україна отримає Томос – це або патріархія в Константинополі чи їх прес-служба, або це можуть коментувати екзархи, якщо вони мають такі повноваження. Повідомляти про терміни надання українській церкві Томосу мають дійсно серйозні джерела”, – пояснює експерт. 

Нагадаємо, нещодавно в Українській православній церкві московського патріархату заявили, що Міністерство культури видало наказ про опис майна релігійної спільноти.

Ірина Пилипишина, Syla.news

352 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up