Гроші партій під контролем 3.0. Експерти назвали найчеснішу партію

Гроші партій під контролем 3.0. Експерти назвали найчеснішу партію

Аналітичний центр “Ейдос” та представники коаліції “Гроші партій – під контролем!” дослідили на чесність фінансову діяльність політичних партій. Зокрема, стало відомо, що найліпшу підзвітність має “Блок Петра Порошенка”, а найбільше фінансування у першому півріччі 2018 року отримала “Батьківщина”.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Фахівці аналітичного центру “Ейдос” вивели спеціальний індекс чесності для того, аби мати змогу оцінити роботу та фінансування партій в Парламенті. В його критерії входять чесність, прозорість та підзвітність.

Так, порівнявши звітність всіх партій, у “Ейдос” визнали, що найбільш впорядкованою та зафіксованою є діяльність “Блок Петра Поршенка”.

“Це не означає, що у них найкраща діяльність, це означає, що вони навчились найточніше вести свої звіти”,  – пояснила Катерина Давиденко.

Натомість найбільше фінансування у цьому півріччі отримала “Батьківщина”. Так, із загальних 24,4 млн гривень, виділених на фінансування партій, 23 – перейшли “Батьківщині”. Це зробило її абсолютним рекордсменом в отримані держбюджету.

Нагадаємо, що у липні 2016 року набрав чинності закон про держфінансування політичних партій. Відтак, політичні партії зобов’язані щоквартально та щорічно подавати звіт своєї фінансової діяльності. Однак не існує чіткого переліку, на що партії можуть витрачати отримані кошти.

Зокрема, серед тенденцій у фінансовій діяльності партій зараз спостерігаються такі процеси як:

  1. Передвиборчі “стрибки” у фінансуванні.
  2. Поступове скорочення внесків з приватних джерел.
  3. Зменшення кількості порушень.
  4. Зазначення спонсорства.
  5. Збільшення внесків у регіонах.
  6. Різкі стрибки витрат у четвертому кварталі року, що пов’язані із бажанням партій витратити всі кошти, які вони не встигли витратити за рік, аби не повертати їх державі.
  7. Формування ТОП-3 видатків всіх партій: оренда офісів, оплата праці та пропаганда, до якої відноситься література, видавництво, передвиборчі листівки, тощо.

Раніше саморозпустилась фракція “Самопоміч” у Києві.  Однак, згодом її представники утворили у Київраді нову депутатську групу “Київська команда”.

Наталія Козак, Syla.news

 

488 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up