Український Жіночий Конгрес – що це і для чого? (КОМЕНТАРІ, ФОТО)

У п’ятницю, 28 вересня, розпочав роботу Український Жіночий Конгрес у місті Львів. Його ініціатором є міжфракційне депутатське об’єднання у Верховній Раді України “Рівні можливості”.

На Конгрес було запрошено 100 гостей зі Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької областей, а також із Донецької, Запорізької та Луганської. Всі вони – представники і представниці об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, державних органів влади, громадські активісти й активістки.

За індексом гендерної рівності Україна досі знаходиться всередині рейтингу з-поміж майже 150-ти держав. Цей індекс вираховують через співвідношення нерівності між чоловіками та жінками за чотирма напрямками: економічна участь і кар’єрні шанси, лсвіта, здоров’я та виживання, політичні права і спроможності. Міжнародні зобов’язання України у цій сфері ще належно не підкріплені національною нормативно-правовою базою.

“Метою Українського Жіночого конгресу є створення дискусійного майданчика для обговорення ідей, принципів та переваг партнерства між жінками та чоловіками. У Львові ми реалізували це завдання, запросивши до участі представників центральної та регіональної влади, експертів, підприємців та громадських активістів”, – розповіла народна депутатка України, спів-голова міжфракційного депутатського об’єднання “Рівні можливості” Олена Кондратюк.

Лекції на Конгресі присвячені темам подолання гендерних розривів у соціально-економічній сфері, гендерно орієнтованого бюджетування, нових можливостей для українок у підприємництві. Фактичний розрив у доходах жінок і чоловіків становить 42% на користь останніх. Жінки-пенсіонерки одержують нижчі пенсії від чоловіків на 30%. Тож при перерозподілі виробленого національного доходу жінки отримують майже вдвічі менше ресурсів, аніж чоловіки. З метою забезпечення потреб різних категорій населення необхідне законодавче підгрунтя для гендерно орієнтованого бюджетування, зокрема у бюджетних програмах на місцевому рівні.

“Рівна участь жінок та чоловіківв економіці та перерозподілі виробленого національного доходу – це не намагання дати відповідь на питання: “Хто в домі хазяїн?”. Це наша дія підвищення якості життя в Україні, що означає можливість прожити довге та здорове життя, отримати добру освіту і поліпшувати її рівень, а також мати дохід, здатний забезпечити гідний добробут – і сьогодні, і в старості”, – зазначила спів-голова МФО “Рівні можливості”, народна депутатка Альона Бабак.

Марія Іонова, народна депутатка України, співголова МФО “Рівні можливості”, пеерконана, що завдяки жіночому менторству та наставництву, спільним зусиллям, рівність між жінками та чоловіками перетвориться з тренду на справжню українську традицію.

“Міжфракційне депутатське об’єднання “Рівні можливості” діє впродовж трьох останніх скликань Верховної Ради України. Представників різних політичних сил у його складі об’єднує єдина мета – забезпечити рівні права та можливості жінок і чоловіків у всіх сферах соціально-економічного життя. За нашим прикладом в Україні вже було створено 53 МФО. Такі заходи, як Український Жіночий Конгрес, безумовно, мотивують жінок до активної участі у житті громад”, – запевнила Марія Іонова.

Український Жіночий Конгрес у Львові відбувся у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом, Агентством США з міжнародного розвитку, Структурою ООН Жінки, ПРоектом “Гендерне бюджетування України”, Представництвом Європейського Союзу в Україні, міжнародною організацією “Глобал комюнітіз”, Посольством Швеції, Норвегії і Данії в Україні та Фондом розвитку ефективного врядування Великої Британії.

Читати також:  В Україні ліквідували список заборонених для жінок професій

7-8 грудня 2018 року в Києві відбудеться Другий Український Жіночий Конгрес за участі перших осіб держави, іноземних гостей, міжнародних місій, представників бізнесу, громадського сектору та медіа.

Марта Лазарчук, Syla.news

647 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up