В Україні змінили правила використання дронів

Державіаслужба України переглянула обмеження на польоти безпілотників без попереднього узгодження і збільшила дозволену вагу апаратів до 20 кг, висоту польотів до 120 метрів і встановила дальність польотів у межах прямої видимості.

Про це йдеться у відповіді Державіаслужби на лист юридичної фірми «Анте», яку опублікував працівник цієї фірми Андрій Гук.

Відтак, зазначається, що польоти безпілотних повітряних суден в повітряному просторі України без попереднього узгодження дозволені при максимальній вазі дрона до 20 кг, натомість у попередніх правилах було встановлено обмеження лише до двох кг.

Також максимальну висоту польотів без попереднього узгодження з контролюючими органами збільшено до 120 м у контрольованому повітряному просторі та 50 м – у повітряному просторі військових і спеціальних зон. У попередніх правилах було – до 50 м у вільному просторі і заборонено польоти у спецзоні.

Крім того, дальність польоту Державіаслужба дозволила «в межах прямої видимості (VLOS)», хоча раніше було обмеження у 500 м від пілота.

Водночас заборонені польоти дронів над скупченнями людей на відкритому просторі та над місцями щільної забудови.

Так, експерти зазначають, що враховуючи розвиток дронів, не можна залишати їх діяльність нерегульованою.

“У зв`язку із тим, що стрімко розвивається техніка, самі по собі дрони, які колись були маленькими, розміром 10 сантиметрів, зараз – мають абсолютно гігантські розміри. Фактично, якщо провести аналогію між дорожнім рухом, з`являються нові об’єкти в повітрі, рух якого також регламентовано правилами для літаків, і, враховуючи параметри великих дронів, їх рух також потрібно регулювати, аби вони не призвели до непередбачених зіткнень і не несли загрозу тим суднам, які вже давно пересуваються у повітрі”, –  член правління, експерт ГО “Право без кордонів” Ігор Бачинський.

Він також додав, що робота великогабаритних дронів буде значно безпечнішою, якщо проходитиме за чітко окресленими правилами.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян у Facebook прокоментував відповідь Державіаслужби і зауважив, що Україна серед перших європейських держав отримала сучасні правила використання дронів у повітряному просторі.

Нагадаємо, з 1 червня цього року набув чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору, затверджений Державіаслужбою. Він встановлював норми на польоти дронів вагою до 2 кг і дозволяв польоти лише у межах 500 метрів від пілота.

Згідно з тимчасовим порядком, дронам не можна було підніматися вище 50 м. Також була заборона на польоти над дорогами, скупченнями людей, держустановами, приватними садибами, але за необхідності треба було подавати заявку за 10 днів до польоту. Змін правил домагалася Всеукраїнська федерація власників безпілотників.

Раніше стало відомо, що компанія Terrafugia у жовтні розпочне збір попередніх замовлень на літаючий автомобіль.

Наталія Козак, Syla.news

368 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up