Українські аграрії використали квоти на постачання товарів для ЄС на 100 %

За словами заступниці міністра агрополітики з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої, це є підтвердженням того, що Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС працює.

Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

“Вже традиційно українські експортери на 100% заповнили тарифні квоти на український мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, пшеницю, кукурудзу, вершкове масло”, – підкреслила Ольга Трофімцева.

На своїй сторінці у Facebook Трофімцева повідомляє, що цього року тарифну квоту на часник вибрали на 62.5%. За сім місяців експортували цього продукту на ринок ЄС на 56.3 тис. доларів: в основному в Латвію, Естонію, Чехію, Австрію. В 2017 році, додає вона, за цей же період було лише 30 тис.доларів.

Вона додала, що були використані й додаткові торговельні преференції, які Україна отримала в 2017 році, на кукурудзу, пшеницю м’яку, мед, та оброблені томати.

“На понад 85% використані обсяги тарифних квот на український крохмаль та на 99,4% на оброблений крохмаль, м’ясо птиці – на 75%, яйця та альбуміни – 53,7% , часник – 61,2%”, – додала заступниця міністра.

При цьому, поки що у повних обсягах залишаються невичерпаними Україною імпортні тарифні квоти ЄС на цукрові сиропи – 2000 тонн, гриби – 500 тонн, оброблену продукцію з масла – 250 тонн.

Також Трофімцева зазначила, що деякі тарифні квоти залишаються невикористаними через об’єктивні причини. Наприклад, як у випадку баранини чи яловичини, для експорту яких Україна все ще очікує на відкриття ринку ЄС для вітчизняних виробників.

Нагадаємо, що за результатами п’ятирічного перегляду антидемпінгових заходів, Міністерством торгівлі США було прийнято рішення про припинення з 12.06.2018 заходів щодо українського нітрату амонію у зв’язку з закінченням строку їх застосування.

Syla.news

311 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up