У США затвердили резолюцію про визнання Голодомору геноцидом

Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив резолюцію, якою Голодомор 1932-1933 рр. визнав геноцидом українського народу. 

Про це повідомили у посольстві України ввечері у середу, 26 вересня.

Як йдеться в повідомленні, Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив та рекомендував до схвалення верхньою палатою американського парламенту резолюцію, згідно якої Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

«Проект резолюції засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії», – йдеться у повідомленні.

Резолюція, співавторами якої виступили понад два десятки сенаторів, була представлена 14 березня 2018 року групою сенаторів від Республіканської та Демократичної партій на чолі з співголовами групи дружби з Україною у Сенаті США Робертом Портманом та Річардом Дурбіним.

Відомо, що наприкінці червня американський штат Огайо визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Наразі Голодомор визнано геноцидом у 12 штатах.

Нагадаємо, в  мережі з’явився довгоочікуваний фільм “Евакуйовані назавжди” про депортованих у 40-их роках минулого століття українців.

Syla.news

333 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up