Перехід українських суден в Азовське море вдарив по авторитету РФ, – експерт

Перехід двох суден Військово-морських сил України “Донбас” та “Корець” з Чорного до Азовського моря важливий для формування військово-морської бази в цьому регіоні. Однак експерти пояснюють, що окрім того, цей хід наніс помітного удару по репутації РФ. 

“Для України це, перш за все, прецедент. Всі кораблі були маркером того, що в майбутньому ми зможемо провести через Керченську протоку без проблем інші військові кораблі. Тобто, якщо росіяни пропустили ці кораблі, то і в майбутньому із проходженням проблем не буде”, – пояснює експерт з національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Іраклій Джанашия.

При цьому, росіяни не спромоглись протидіяти українським кораблям, бо це мало б для них серйозні наслідки. Адже за міжнародним морським законодавством дії росіян могли б прирівняти до піратства, до порушень морського права. Однак рішення про бездіяльність сильно похитнуло її авторитет серед жителів країни.

“Для Росії це стало сильним ударом по іміджу серед свого населення. Адже, як тільки ці кораблі почали прямувати в бік Азовського моря, Росія зробила велику помилку – почала масово постити що це агресивна політика України, яка порушує закон, проникаючи у суверенне Азовське море, яке “споконвіку належало Росії”. Але зараз,  коли Україна абсолютно спокійно пройшла через Керченську протоку і прямує до Маріуполя, Росія виглядає трохи безглуздо. Тому що спочатку вони кричали про таку “агресивну” ситуацію, але нічого з цим не змогли зробити”, – розповів Іраклій Джанашия.

Натомість більшість експертів сходяться на думці, що проходження українських кораблів до Азовського моря – цілком правомірний хід, адже воно перебуває у спільному користуванні.

“Те, що українські судна пройшли через Керченську протоку і по Азовському морю досягли Маріуполя – це абсолютно нормальне явище. За спільним договором, укладеним між Україною та Росією, Азовське море перебуває у спільному веденні України та Росії. Сам факт того, що в цей раз російські окупаційні прикордонні війська не стали чинити перешкоди українським кораблям, свідчить лише про те, що блокада Росією своїми окупаційними прикордонними військами, українських кораблів в Азовському морі, це злочинний політичний шантаж, спрямований на заподіяння українським підприємствам економічного збитку”, – зазначила членкиня Правління міжнародної спілки “Інститут національної політики” Марина Багрова.

Вона додала, що попереднє блокування Азовського моря Росією є відвертим злочином, що суперечить морському та міжнародному праву.

Однак існує припущення, що РФ все одно перешкоджатиме діяльності України в Азовському морі, загострюючи конфлікт.

“Російська Федерація виконала умови двостороннього договору про спільне використання Азовського моря і Керченської протоки. Російська сторона демонстративно зайняла “партнерську” позицію по виконанню даного договору в частині проходження протоки кораблями під прапором України, однак що стосується кораблів та суден іноземних держав, то тут Росія буде виходити з позиції, що Керченська протока і Азовське море є внутрішніми територіями РФ. У той же час берегова охорона РФ буде перешкоджати нашим каботажним судам рибалити в акваторії моря постійно загострюючи конфлікт і “піднімаючи ставки” в сподіванні, що врешті-решт Україна змириться з таким станом речей, а промисел для українців стане не вигідним економічно через постійні затримання і арешти суден”, – генеральний директор аналітичної групи «Левіафан», політичний експерт Микола Мельник.

Нагадаємо, раніше президент повідомив, що ці судна стануть частиною новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азові.

Наталія Козак, Syla.news

 

 

 

450 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up