Клімкіну і Сіярто не вдалось домовитись про видачу угорських паспортів

На зустрічі очільників МЗС України і Угорщини Павла Клімкіна і Петера Сіярто не вдалося досягнути згоди щодо припинення прихованої видачі угорських паспортів громадянам України.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Ми в результаті годинної дискусії не досягли згоди щодо того, яким чином тлумачити цей інцидент. Я запропонував пану Сіярто самому відкликати консула, і я так розумію, що він не згоден. Якщо відповідного рішення цими днями не відбудеться, він (угорський консул – ред.) поїде додому”, – заявив очільник МЗС України.

Він зауважив, що логіка, якої дотримується угорська сторона, багато в чому нагадує російську. Клімкін пояснив, що Будапешт апелює до “існування націоналістичних настроїв, начебто свідомого переслідування угорської громади” в Україні.

“Ми завжди намагалися допомогти нашій угорський громаді, допомогти їм відчувати себе добре в країні, громадянами якої вони є, і не бути ізольованими”, – наголосив Клімкін.

За його словами, угорська сторона зайняла позицію, що українські угорці, безумовно, є лояльними до України, але – лояльними і до своєї національності.

“На що я відповів, що це не та лінія, яку ми на сьогодні бачимо”, – додав міністр.

Він зауважив, що у Будапешті не хочуть приймати точку зору України:

“І я знову дуже чітко пояснив: проблема не тільки у видачі паспортів. Звичайно, це проблема, але не тільки в цьому. Друга фундаментальна проблема — Угорщина порушує міжнародне право і законодавство України”, – підкреслив Клімкін.

Міністр додав, що угорські консули інструктують українських громадян, як приховувати своє нове громадянство, нові набуті права і обов’язки. Крім того, угорські дипломати закликають маніпулювати документами при перетині кордону.

Нагадаємо, Міністерство оборони України і Державне агентство з управління зоною відчуження розпочало ліквідацію могильника радіоактивних відходів “Цибулеве”, який розміщений на території військової частини А0981 в селі Цибулеве Кіровоградської області. Ліквідація проводиться в рамках Трастового фонду НАТО. 

Syla.news

282 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up