Б’є – значить любить? Петренко розповів, як боротись із домашнім насиллям

Міністр юстиції Павло Петренко розповів про те, куди слід звертатись за правовою допомогою у випадку домашнього насилля та про новий пакет законів, що передбачає санкції проти кривдників.

Про це йшлось у його відеоблозі на YouTube.

“Б’є – значить любить. Це, фактично, стало лейтмотивом того, що в країні це явище хоч і приховане, але має загрозливо великі масштаби. Тільки за офіційною статистикою органів внутрішніх справ та Міністерства внутрішніх справ за минулий рік по фактам застосування домашнього насилля до поліції звернулось понад 110 українських громадян. За даними експертів і правозахисних організацій тільки кожна десята жертва звертається за допомогою до органів держави”, – пояснює Петренко. 

Він додав, що цьогоріч в дію був введений пакет законів, який передбачає санкції для осіб, які вдаються до домашнього насилля.

Відтак, на рівні адміністративного законодавства була введена відповідальність для тих, хто прибігає до насилля: санкції,  громадські роботи та адмінарешт.

Також були внесені зміни до кримінального законодавства, які передбачають несення кримінальної відповідальності тих осіб, які системно застосовують насилля до своїх рідних та близьких.

У такому випадку, окрім санкцій та громадських робіт, на них може очікувати обмеження волі терміном до 5 років, або ж її позбавлення – до 2 років.

“Вчитель, соцпрацівник чи медик, що побачив ознаки фізичного чи психологічного насилля зобов’язаний негайно поінформувати поліцію, а вона, в свою чергу, перевірити кожний такий випадок, провести опитування членів родини та сусідів. І, в разі,  якщо буде встановлений факт домашнього насилля, почати застосовувати санкції  і проводити роботу із кривдником та жертвою”, – зауважив Петренко.

Аби вберегтись від домашнього насилля, необхідно проводити спеціальні роботи із кривдником, відселити, за потреби, жертву в інше тимчасове житло і проводити регулярні профілактичні роботи.

Ще одна інновація –  надання безкоштовної правової допомоги кожній жертві через систему безоплатної правової допомоги Мін’юсту.

“Якщо ви чуєте банальну сварку, або бачите, що дитина чи жінка має ознаки домашнього насилля чи фізичної розправи, не будьте байдужими.  Інформуйте про це органи поліції, займайте проактивну позицію, для того, щоб в таку ситуацію не потрапили ви самі”, – додав міністр юстиції.

Нагадаємо, що спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила провадження за фактом розголошення даних досудового розслідування директором НАБУ Артемом Ситником у справі Омеляна.

Наталія Козак, Syla.news

382 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up