Акт прийому-передачі земельних ділянок: які можливості отримали громади

Підписання актів прийому-передачі земельних ділянок проходило в Головному управлінні Держгеокадастру у Львівській області.  Землі передали з державної у комунальну власність 11 об’єднаним територіальним громадам. Зокрема, Заболотцівській, Гніздичівській, Кам’янко-Бузькій, Судововишнянській, Давидівській, Бісковицькій, Вільшаницькій, Дублянській, Луківській, Новострілищанській, Мостиській.

« Підписання акту дасть нам можливість розвитку території, наповнення нашого бюджету, створення нових робочих місць. Для господарської діяльності це надзвичайно важливо», –  зауважила голова Новострілищанської об’єднаної територіальної громади Галина Козяр.

«Нарешті ми будемо розпоряджатись цією землею. Будемо робити проекти, планувати, що нам потрібно на певній території, чи комерція, чи промисловість, чи агропромисловість. Ми здаємо в оренду, проводимо аукціони, продаємо землі”, – додав Голова Давидівської об’єднаної територіальної громади Володимир Керницький.

Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення  з державної у комунальну власність громад здійснюється на виконання розпорядження Кабінету Міністрів від 31.01.2018 р. №60-р.  Розпорядження було ухвалено у рамках проведення реформи децентралізації.

«Акт прийому передачі, перелік земельних ділянок, які передаються та наказ про передачу земель відповідно до 117 статті Земельного кодексу є підставою для реєстрації права комунальної власності на ці землі. Після державної реєстрації земельних ділянок об’єднані територіальні громади можуть ухвалювати рішення та розпоряджатись даними ділянками відповідно до Земельного кодексу», – розповів начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрій Петришин.

Ділянки передаються громадам  за матеріалами інвентаризації земель сільськогосподарського призначення та державної власності за межами населених пунктах. Під час процесу інвентаризації були виявлені та уточнені площі та розміри земельних ділянок, види угідь, які передають в об’єднані територіальну громаду.

«У даному випадку за межами населених пунктів Головне управління Держгеокадастру у Львівській області розпоряджається лише землями державної власності сільськогосподарського призначення, ті, які перебувають у постійному користуванні державних установ, підприємств та організацій. Всі інші землі сільськогосподарського призначення переходять в розпорядження територіальних громад», – зауважив начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Також завдяки підписанню акту об’єднані територіальні громади мають право надавати у користування земельні ділянки та  укладати угоди оренди.

«Це дає можливість громаді самостійно розпоряджатись землями, адже земля – це основний фінансовий дохід, який може бути на сьогодні в громаді. Інших резервів в нас немає. Ми розвиваємо будівництво, залучаємо інвесторів для створення робочих місць. На сьогодні передача державних земель сільськогосподарської власності у розпорядження територіальних громад  є дуже актуальною і вчасною», – розповів Голова Гніздичівської об’єднаної територіальної громади Іван Оліяр.

По області цьогоріч 21 ОТГ вже передали 3592 земельні ділянки, загальною площею 24427,17 га.

Раніше повідомлялось, що громадські ради Львівщини підписали Меморандум про співпрацю.

Христина Генсьорська, syla.news

 

 

1196 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up